«Батьківщину» чекає оновлення

48


«Батьківщину» чекає оновлення

«Батьківщину чекає процес оновлення. Завершальний етап».

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі написала прес-секретар Чернігівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Світлана Сокол.

Що це за процес, коли і як він відбуватиметься нам розповів керівник Чернігівської обласної парторганізації ВО «Батьківщини» Валерій Дубіль.

— Валерію Олександровичу, Ви маєте на увазі оновлення чи люстрацію?

— Люстрація це складова процесу оновлення. Це публічний процес, який стосується насамперед депутатів усіх рівнів, що були обрані від «Батьківщини» і зрадили партію та своїх виборців, а також тих, хто запідозрений у корупційних схемах. Цей етап передує масштабному реформуванню та оновленню партії «Батьківщина». Така потреба стала очевидною і неминучою після перемоги Революції Гідності.

— Процес очищення стосуватиметься тільки депутатів?

— Його мають пройти и і партійці, які обіймали чи обіймають посади в органах державної влади чи місцевого самоврядування. Цей процес відбуватиметься спираючись на статут партії, на принципах справедливості, індивідуального підходу, колективного та товариського обговорення. Жодного зведення рахунків, ознак суб’єктивізму, розправи тощо.

— Що є підставою для люстрації в лавах партії?

— Якщо депутат, наприклад, голосував на сесіях відповідних місцевих рад за рішення, які були спрямовані проти місцевої громади. А це продаж комунального майна чи землі без конкурсів, лобістські рішення, що мають ознаки корупційних діянь, кадрові питання, що викликають спротив місцевої громади. Якщо цей обранець голосував всупереч рішень бюро, фракції, не підтримував політичні рішення, які ініційовані керівними органами партії чи відповідною фракцією. Крім того, вчиняв дії,що шкодять авторитету партії, якщо підтримував Партію Регіонів.

— Яка позиція «Батьківщини» щодо потреби проведення загальнонаціональної люстрації по всій вертикалі влади в Україні?

— Наша політична сила є прихильником жорсткої люстрації. Ми переконані, що пройти цей процес мають всі чиновники, правоохоронці, судді, вищі посадови особи, які були замішані в корупції, порушенні прав і свобод людини, політичних репресіях, придушенні Майдану. Цього вимагали учасник Революції Гідності і наша політична сила докладатиме максимум зусиль, щоб відповідні закони зрештою було прийнято . Якщо не очистити владу, країна й далі топтатиметься на місці. І будь-які реформи приречені , якщо після приходу демократичної команди на місцях залишаються працювати ті, хто служив не народу, а Януковичу.

— Чи можете назвати конкретні кроки, які зроблено на шляху цього оновлення. Адже Ви сказали, що розпочався завершальний процес очищення.

— Так, «Батьківщина» почала оновлюватися ще у 2010-му, коли партія позбавляла членства осіб, що в будь-який спосіб співпрацювали з колишнім режимом. Сьогодні цей процес стає інтенсивнішим. Народні депутати у співавторстві з депутатами інших фракцій розробили та ухвалили закон про люстрацію суддів, Маю на увазі Закон України «Про відновлення довіри до судової системи України». Цей закон визначає правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції. Він дозволить поступово відновити довіру досудової влади, провести справжню, а не формальну люстрацію суддівського корпусу.

— Чи справді люстрація в лавах «Батьківщини» є невідворотною?

— Щоб Україна рухалася вперед, має змінитися не лише влада. Ми, як партія, також маємо змінитися, реформуватися зсередини, почати працювати за новими європейськими стандартами, стати ближчими до людей, цінувати, обстоювати думку кожного нашого партійця. Європа, як і наша Батьківщина, має починатися із кожного, із себе, свого подвір’я, району, міста. Від кожного з нас залежить яким буде наше завтра. Наша партія за 15 років набула безцінного досвіду боротьби, ми в жодному разі не хочемо його зруйнувати, ми хочемо активізувати нашу діяльність на всіх рівнях. Цього чекає від нас український народ, як від найпотужнішої політичної сили.

За повідомленням прес-служби Чернігівської обласної організації партійної організації ВО «Батьківщина»

По материалам http://svoboda.fm/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий