Бережіться блискавки! Інструкція порятунку

192














Бережіться блискавки! Потужна стихія у вигляді сильного вітру та дощу з грозою, що останнім часом спостерігалася в нашій області наробила лиха у вигляді пожеж, повалених дерев, обірваних дротів та зруйнованих споруд.
21 липня о 10:05 та о 10:25 у Менському районі до Служби порятунку 101 надійшли повідомлення про загоряння двох житлових будинків в селі Стольне  по вул. Камишного та Радянській. За вказаними адресами через 15-20 хвилин прибули державна пожежно-рятувальна частина з м. Мена, селищна пожежна команда з смт Березна та сільські пожежники з с. Семенівка. В ході гасіння пожежі вогнеборці завадили вогню знищити оселі. Причиною пожеж став розряд блискавки. Полум’ю вдалося пошкодити дахи обох будинків.

Цього ж дня у Городнянському районі внаслідок пожежі було знищено сарай. Причиною цьому, як і в попередніх випадках, став розряд блискавки.
Тому не зайвим буде нагадати правила поведінки під час грози. Адже кожен рік в Україні від блискавки гине близько 15-20 осіб.

Як же поводитися під час грози? Якщо гроза застане Вас на відкритій місцевості – вимкніть мобільний телефон. Існує загроза, що його високочастотне електричне поле притягне блискавку. Найчастіше блискавки потрапляють в окремі та виступаючі предмети, тому не варто ховатися під деревами, стовпами та іншими високими об’єктами чи конструкціями. Не стійте під високовольтними лініями електропередач, металевими арками, самотніми деревами. Не біжіть. Можна сховатися у ямці. Згрупуйтеся, підігніть коліна, опустіть на них голову, ступні тримайте разом. Ізолюйтеся від землі – покладіть під сідниці поліетиленовий пакет, сухі гілки, каміння, одяг. Металеві предмети і мобільні телефони покладіть на відстані від себе. Навіть вимкнений мобільний телефон – джерело небезпеки.

Небезпечно знаходитися у воді та поблизу неї. Якщо гроза застала Вас у водоймі – негайно вийдіть із води.

Перебуваючи в помешканні, на дачі необхідно вимкнути усі електроприлади. Не забудьте витягнути із телевізора кабель вуличної антени. Не варто стояти біля вікон, краще зачинити їх. Тримайтеся по центру кімнати.
Якщо під час грози Ви перебуваєте в машині, то не виходьте з неї, з’їдьте із пагорба, заглушіть двигун, вимкніть радіоприймач. Не зупиняйтеся під лініями електропередач та високими деревами.
Ставши свідком випадку, коли в людину потрапила блискавка, необхідно надати першу домедичну допомогу. Негайно викличте «швидку». Розстебніть одяг, звільніть грудну клітку. За потреби очистіть дихальні шляхи. Витріть обличчя, шию та груди змоченою в холодній воді тканиною. При відсутності дихання проведіть штучну вентиляцію легень методом «рот у рот» і непрямий масаж серця. Дотримуйтесь принципу 30:2 (30 натискань на грудну клітину, два різких вдохи). Не зупиняйтеся. Реанімаційні заходи потрібно проводити відразу, бо через 4-5 хв. може бути вже запізно. Якщо людина прийшла до тями, зігрійте її потилицю, нижні кінцівки, зону печінки, щоб полегшити кровообіг та життєдіяльність органів. Дайте теплий чай, заспокійливе.

Бережіться природного електричного розряду! Він забрав життя не одного українця.

Тетяна Моргун,  НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

Новости по теме 10 Июня 2014 17:37 Блискавка вбила двох людей, двоє — у лікарні 10 Июня 2014 14:12 У квартиру Людмили Дорошенко залітала кульова блискавка 1 Мая 2014 12:14 Перша гроза: блискавка спалила сім телевізорів, а бусли залишилися живі

По материалам http://www.gorod.cn.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий