Бери, народе, справу в свої руки,інакше спокій і не снитиметься

177


Прибудований до «хрущовки» заклад алкоголізму й розпусти «Табаско» кілька років не дає спати тисячам мешканців колись звичайного ніжинського кварталу. До ранку люди потерпають від гучної музики і п’яних бійок, а їхні під’їзди перетворені на нужники й місця вживання наркотиків. Так розважається «просунута»(не туди, куди слід) молодь Ніжина. А на численні скарги влада різних рівнів тільки розводить руками.


«Ми йому по-хорошому говорили: не можна наживатися на людському здоров’ї. Ти вже добре заробив, досить!», — переказують свою розмову з Ігорем Пучкою, депутатом міськради Ніжина, мешканці будинків, які стоять навколо гадючника за адресою вул. Шевченка, 112. Саме І. Пучка є фактичним господарем сумнозвісного закладу, хоча юридично «це діло» зареєстроване так, як це звичайно роблять наші обранці.

Нічна "бутербродна"

— Вони мені казали, що підпалять «Табаско», — згадує слова обурених ніжинців в. о. головного міліціонера міста майор Михайло Пелех. — Я всіляко намагався їх заспокоїти та запевнив, що міліція вживає всіх можливих заходів для забезпечення їхнього спокою.

Проте можливих — не означає необхідних. Скажімо, ніжинська міліція разом зі співробітниками обласного УБОЗу неодноразово фіксувала факти торгівлі у «Табаско» наркотиками, арештовувала винуватців… Прохання закрити «бутербродну» надходило листом голові Чернігівської ОДА навіть від начальника УБОЗу Вадима Філашкіна. Але в «Табаско» продовжують «мазати хліб конопляним маслом».

Все почалося роки чотири тому, коли міськвиконком Ніжина, очолюваний Михайлом Приходьком (нині «клієнтом» Державної пенітенціарної служби), видав дозвіл депутату місцевої ради Ігорю Пучці на роботу його бутербродної «Табаско»… до 4-ї ранку. У дворі посеред спального району! Тобто у час, коли медицина радить спати та відновлювати сили після трудового дня, власник закладу начебто планував когось годувати бутербродами.

З того часу мешканці навколишніх будинків і втратили спокій та сон. З 22-ї години до «Табаско» з’їжджається молодь та починає активно «відпочивати».

Кого й чим «годує» І. Пучка?
«Усім холостякам віскі у подарунок протягом ночі» — інформує сторінка бутербродної в Інтернеті про одну з акцій. «Whisky for киски» — інше повідомлення, яке гарантує в одну з ночей халявне пійло для… «кицьок». В англійській мові словом «pussy», яке перекладається як «киця», називають також і жіночий статевий орган. Звісно ж, у повідомленні йдеться про дівчат. Та, судячи з цього слова, можна здогадатися, на яку їхню роль у «Табаско» розраховують. Поїти їх безкоштовно обіцяють до самого ранку (або до непритомності).

Елементарно, Ватсоне: це так званий «нічний клуб», а статус бутербродної організовано, щоб менше було запитань від різноманітних органів.

Шоу покидьків

«Сюди переважно сходяться покидьки суспільства, — пояснюють жителі будинків. — Вони вживають алкоголь і наркотики, б’ються. У під’їздах та навколо, зокрема на дитячому майданчику, безліч шприців та бульбуляторів (пристрій для вживання коноплі та її похідних. — Авт.). Чи не щоранку під вікнами — калюжі крові після нічних бійок».

Інколи, за словами мешканців, приїздить міліція. Та користі від неї мало. Після від’їзду правоохоронців «шоу» продовжується.

Підігріває гуляк і сусідній цілодобовий магазин зі знущальною для страждаючих назвою «Святковий». Там гульвіси закуповують алкоголь.

До кого тільки не зверталися жителі! Говорять, навіть до самого президента. Але справу постійно спускають до місцевих чиновників. Ті шлють нагору відписки, а «бутербродна» — працює.

Говорять, спустив донизу вищезгаданого листа й голова Чернігівської ОДА. А чиновники «відмазуються», що змінити час роботи закладу вони можуть тільки з подання самого власника закладу.

Табличка для кутузки

Звісно, І.Пучка «згортатись» не думає. А замість нього це робить міліція. Зокрема, ще в травні минулого року ніжинські правоохоронці направили до міськради подання з приводу зміни режиму роботи «Табаско». Через те, що за 5 місяців до того в тому районі склали 42 адмінпротоколи (31 за розпиття спиртного, 8 за дрібне хуліганство, і лише З-за порушення тиші).

Місцеві обранці у відповідь відмовчались. Що, злякались звинувачення у порушенні тиші?

А за словами чиновників, закрити «Табаско» у влади немає жодних законних підстав.

Що з це за закон такий, який роками не дає спокійно жити кільком сотням законослухняних громадян? Якщо документи закладу в порядку, то чому досі чиновники, які їх видавали, не їдять баланду у в’язниці?

Вони вдовольняються назвою «бутербродна» та не зважають, чи відповідає її зміст тому, що коїться всередині? Тоді чому б їх усіх не закрити у кутузку, на вході якої повісити табличку «міська рада»?

Бери, народе, справу в свої руки,інакше спокій і не снитиметься

Нова влада но допоможе

До речі, про міськраду з виконкомом. Мер — у Києві, заступник — у Чернігові (вони ніжинська влада чи яка?). Начальник економічного відділу про режим роботи «Табаско» нічого не знає, та й без «копняка» начальства говорити про проблему жителів міста не буде (навіщо вона там сидить?). І це — підлеглі нового мера, який, на думку жителів «протабасчених» будинків, їх розуміє та на їх боці.

За словами ніжинців, міська рада якось відмінила рішення, яке дозволяло «бутербродній» працювати до ранку, що автоматично означало: режим роботи — до 22:00. Пучка оскаржував це рішення в суді й програв. Але… Немов нічого й не було, продовжує поїти «кисок» до ранку. Чому? Є думка, що влада просто не направляла рішення на виконання.

Хочеш порядку — дій сам
Не маючи надії на владу, ніжинці самі почали діяти самі. Збираючись вечорами, вони перекривають вхід до гадючника, і «просунута» молодь вимушена, не «наклюкавшись», забиратися геть. Інколи виникають інциденти, коли заряджені «препаратами» молодики з кулаками намагаються прорватися «по бутерброди».

Ось у таких випадках може собі дозволити діяти місцева міліція.

Взяли «шефство» місцеві й над магазином «Святковий». Слідкують, щоб після 22-ї алкоголь з його полиць не потрапляв до рук молоді.

Проте регулярно підтримувати таку діяльність у сусідів «Табаско» немає можливості. Багато хто боїться відкрито виступати проти депутата І. Пучки. Когось лякають неадекватні молодики та їхні заможні батьки. Зрештою, нічні чергування не всім по силах. До того ж — дилема: не спиш або через ґвалт, або через таке чергування.

Та й перебіжчики трапляються. Одну з найбільш активних своїх противниць депутат працевлаштував у… «Табаско». Тепер вона — обома руками за «бутербродну».

«Дах» має бути надійним

Кажуть, немовби Пучці все сходило з рук, бо його «кришував» мер Приходько. Зараз той за ґратами за хабар. Але на діяльності Пучки це ніяк не відбилося. Тож чому, незважаючи на численні скарги сотень громадян упродовж років влада не може (не хоче) впоратися з «Табаско»?

Може це (як у випадку з футболом, який існує для «спускання пари» населенням) якась негласна вказівка? Позаяк п’яною одурманеною молоддю легко маніпулювати? Можливо? «Конечно, возможно, раз не исключено», — казав якось товариш Сталін. А головний теоретичний борець з капіталом, Карл Маркс, писав: «нема такого злочину, на який би не ризикнув піти капіталіст заради прибутку». А прибутки-то — ого-го! Вартість граму наркотику амфетаміну (збут і ціну якого у «Табаско» фіксувала міліція), складає 300 гривень. Якщо Маркс у чомусь не правий, то тільки не в цьому.

Бери, народе, справу в свої руки,інакше спокій і не снитиметься

Бери, народе, справу в свої руки,інакше спокій і не снитиметься

Ігор Стах, "Чернігівщина" №30 (482) від 24 липня 2014

Новости по теме Сегодня, 15:44 Гребить но звідси! Сегодня, 15:42 У Батурині зберуться голови ооласних і районних paд 21 Июля 2014 18:53 Комунальне підприємство з прийому «хабарів»

По материалам http://www.gorod.cn.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий