Браво Львову – справжній духовній столиці України!

584


Журналісти майже з усіх регіонів нашої країни з’їхалися до шляхетного міста Лева, щоб відчути всю неповторність прес-туру від Львівської пивоварні та стати частинкою чудового дійства під назвою «Роберт Домс. Життя, присвячене Львову».

Спочатку ми відвідали перший в Україні музей пивоваріння, розташований у старовинному гроті на території потужної Львівської пивоварні. Саме вона майже 300 років – справжній символ міста. А її промислові будівлі занесено до списку культурних цінностей ЮНЕСКО.

Цікаво було дізнатися, що в Україні пиво почали варити у Львові в епоху Середньовіччя. Тоді важливу роль у цьому відігравали монастирі. Монахи були знавцями броварства, а не просто ремісниками. У тиші монастирських келій вони досліджували старовинні рукописи, вибирали найкращі рецепти та методи пивоваріння. У 1715 році граф Станіслав Потоцький надав монахам право побудувати у Краківському передмісті Львова броварню. Відтоді і варять тут пиво, яке стало улюбленим напоєм не тільки на наших теренах, а й набуло популярності у всій Європі.

За часи незалежності Львівську пивоварню було модернізовано і вкладено інвестицій на понад 35 мільйонів доларів США, що дало змогу довести технологію пивоваріння та якість продукції до світових стандартів. Нині потужність заводу становить 250 млн літрів на рік. Але львівські майстри не зупиняються на досягнутому і створюють усе нові бурштинові напої. Зокрема, нам було запропоновано скуштувати такі сорти – «Роберт Домс Віденський» і «Роберт Домс Богемський». Їх зварено за унікальною рецептурою з додаванням різного солоду, відрізняються своїм неповторним смаком і витонченим ароматом.

Свою назву нова колекція пивних сортів отримала на честь Роберта Домса – найславетнішого власника Львівської пивоварні. Колись він був відомою особистістю у місті, одним із поважних та найуспішніших галицьких підприємців ХІХ століття, активним громадським діячем та щедрим меценатом. Тож було приємно сфотографуватися на пам’ять у музеї з артистами, які грали ролі легендарного Роберта Домса та його миловидної служниці Зосі, в яку він був до нестями закоханий.

А далі учасники прес-туру стали свідками унікальної презентації та фіксації нової мистецької вершини, яка увійшла до книги Рекордів України. На фасаді будівлі Львівської пивоварні з’явилася розписна панорама, створена в стилі старих майстрів класичного академічного живопису. Це найбільша в Україні тематична картина розміром 220 кв. м, яку розписав український художник Василь Змієвець. Цікавий і сюжет настінного живопису – традиції львівського пивоваріння впродовж трьох сторіч. Художня робота такої якості і формату – неординарне явище в Україні. Тож, помилувавшись картиною, зробили фото на згадку.

А далі – унікальна екскурсія містом, яку провів відомий гід, талановитий науковець Ігор Лильо – «Слідами Роберта Домса». Сам закоханий у Львів, він протягом кількох годин передавав нам свою любов до славетної історії та неповторної архітектури міста, його старовинних пам’яток, соборів і церков, яких майже 150. Ми відвідали майже всі собори і костьоли, розташовані в центральний частині міста.

Браво Львову – справжній духовній столиці України!

Величний Архікатедральний собор Святого Юра, побудований у стилі пишного бароко за проектом Бернарда Меретина, прикрашено монументальною скульптурою видатного скульптора Іоанна Пінзеля. Фасад увінчує фігура святого Юрія Змієборця – покровителя не тільки собору, а і Львова. Храм височіє на кам’яній терасі, до нього ведуть двоє маршових сходів і балюстрада, прикрашена фігурками путті.

А ось церква св. Ольги і Єлизавети –

Браво Львову – справжній духовній столиці України!

краси незвичайної: високі шпилі тягнуться в небо, стрілчасті арки, «мереживне» оздоблення, розета над входом. Дивлячись на це творіння, згадуєш знамениті готичні храми Європи. Внутрішній інтер’єр вражає простотою і благородством – світлий простір, білі стіни з елементами декору темно-червоного кольору, блискуча кам’яна підлога, по якій не йдеш – ковзаєш, величаві колони. Тут відчуваєш спокій і умиротворення, і в той же час всю мізерність людства порівняно з вічністю. А ще тут став свідком вінчання молодят. Приємно було спостерігати за цим дійством, слухати священика та весільні співи.

Браво Львову – справжній духовній столиці України!

Чимало світлих почуттів викликав ансамбль православної Успенської церкви – архітектурний шедевр українського ренесансу, пам’ятка європейського і світового значення. Храм Успіння Пресвятої Богородиці – центр українського духовного життя впродовж усієї середньовічної історії Львова, символ страждань і піднесень українців, свідчення їхнього незламного духу і прагнення до самоствердження.

Храм святих апостолів Петра й Павла – перша пам’ятка барочної архітектури у Львові і одна з найбільших культових будівель міста. А найцікавіший його архітектурний елемент – бароковий портал. Не залишають нікого байдужими храми Софії – премудрості Божої, святої Параскеви, Стрітення Господнього. Отже, є що подивитися, є де помолитися.

Особлива гордість і архітектурна перлина міста – оперний театр, один із найгарніших у Європі. Стоячи перед величним фасадом цієї фантастичної споруди, відчуваєш всепоглинаючу силу мистецтва, його вічність у контрасті зі швидкоплинністю людського життя. Це споруда, у якій можна знайти різні архітектурні стилі європейських країн, втілені з пишномовною імпозантністю.

Браво Львову – справжній духовній столиці України!

На завершення ми вклонилися світлій пам’яті Роберта Домса на його могилі.

Далі прес-тур продовжився у самому серці Львова – на площі Ринок, де всі охочі могли послухати народних музикантів, поспівати, потанцювати разом із львівськими акторами, які відтворювали образи шляхетних предків, виграти призи у суперечці кращих знавців історії пивоваріння, випробувати свою майстерність у змаганні велосипедистів. Завершилося це яскраве дійство великою концертною програмою за участю багатьох відомих артистів та популярних гуртів. А завдяки запальним і водночас романтичним танцювальним номерам публіка мала змогу зануритися у минуле та стати свідком захоплюючих мандрівок Роберта Домса Європою у пошуках кращих рецептів пива.

Браво Львову – справжній духовній столиці України!

Подумки повертаючись до побаченого, відчув особливу, неповторну атмосферу Львова, його мови, вишиванок і традицій. А загалом, цей літній день приніс багато світлих, позитивних емоцій, які ще довго бринітимуть у радісній пам’яті життя. І за це треба віддати належне організаторам, які презентували насичену культурну, туристичну та музичну програму. Браво Львову – справжній духовній столиці України!

Сергій ГАЙДУК,

спеціальний кореспондент «Деснянки» Фото автора

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий