Бійці спецбатальйону «Чернігів» повернулися з АТО на канікули (відео)

146


З «гарячих точок» на канікули. Додому повернулися бійці спецбатальйону "Чернігів", які місяць воювали на сході. Вояків с плакатами і квітами зустрічали дружини та діти. Втомлені хлопці раді вперше за тривалий час розлучитися зі зброєю. Спецбатальйон сформували з добровольців. Тут є майданівці, колишні студенти, підприємці, серед них 23-річний чернігівський журналіст Андрій Кужель. Хлопця лише з другої спроби звільнили з роботи. Ну ніяк не хотіли відпускати на війну.

Андрій

Кужель: Я стояв за 2 кілометри на блокпосту від Рубіжного, це вже зона, де терористи працюють. Ну, скажемо так, затримання підозрілих осіб, терористів, сепаратистів у нас відбувалось майже кожного дня. Мабуть найтяжче – це моральна напруга, бо ти маєш бути постійно сконцентрованим. І незалежно від того – день, ніч, ранок, спиш ти не спиш.  В залежності від блокпосту напади трапляються рідше або частіше. Той, на якому я стояв, він був на передовій, тому три чи чотири дні на нас не було нападів, а так, майже кожного дня бували обстріли, або з міномета, або зі стрілецької зброї.
Після відпустки ми всі плануємо повернутися в зону АТО. Ще недостатньо спокійно там, ще дуже багато незвільнених міст і треба довести цю роботу до кінця.

Андрій не служив в армії і ніколи не планував пов’язати життя з силовими структурами. Тримати зброю в руках його то інших побратимів навчили всього за два місяці. А от психологічно налаштуватися на війну виявилося складніше. Усі здобуті під час тренувань навики довелося використовувати на практиці. Блокпости, що охороняли чернігівці постійно атакували терористи.
Під час нічних обстрілів, ще на самому початку служби отримали поранення троє чернігівців. Це змусило зрозуміти їх товаришів, що все відбувається по-справжньому.

Віталій Костюченко заступник командира спецбатальйону "Чернігів": Хлопці міцніші стали, з’явилася холодна лють.

Можливо ця лють саме і допомогла заповнити прогалини хлопцям у підготовці та вправно виконувати усі завдання. Адже керівництво АТО чернігівський спецпідрозділ ставить іншим у приклад.

Едуард Альохін заступник начальника УМВС області: Руководством УМВД решается вопрос о поощрении сотрудников сводного отряда милиции, также поощрения сотрудников спецбатальона "Чернигов".  Ну, и в ряде случаев, корда совершены поступки, что стоят большего поощрения будет решаться вопрос  о представлении к правительственным наградам.
Самі ж спецпризначенці про нагороди поки не замислюються. А коротку перерву на службі проведуть з родинами та близькими. Та думками все одно залишаються на бойовому посту.
Поки ці бійці відновлюють свої сили в Чернігові на Донеччині та Луганщині їх замінила інша частина спецбатальйону.

Сюжет телеканалу "Дитинець"

Новости по теме Сегодня, 10:16 Боевики минируют дороги и устраивают засады: три силовика погибли, 20 ранены — ИС Сегодня, 10:04 Боевики использовали детей для сбора разведданных о передвижении сил АТО — АТЦ 9 Июля 2014 16:06 Генерал Демченко: «Весь особовий склад міліції побуває в зоні АТО»

По материалам http://www.gorod.cn.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий