Від хабарників за гроші захистить держава, або «інтимні подробиці» призначення Олега Міщенка

41














Від хабарників за гроші захистить держава, або «інтимні подробиці» призначення Олега Міщенка

Інвестиційно перспективною бачать у майбутньому Чернігівщину в облдержадміністрації. Аби прискорити цей процес, при ОДА нещодавно навіть був створений відповідний департамент. До речі, перший подібний в Україні. Його очільник Олег Міщенко провів з цього приводу сьогодні брифінг у Чернігові.

Щоправда, запитань стосовно планів діяльності новоствореного департаменту за підсумками засідання залишилось більше, ніж відповідей на них.

Як свідчать дані статистики, за перший квартал цього року у Чернігівщину вклали 116 мільйонів доларів прямих інвестицій. Який відсоток з цих коштів принесли нові інвестори – у департаменті не порахували.

Олег Міщенко визнає: інвестиційний клімат на Чернігівщині через російську агресію несприятливий. Є надія на розвиток співробітництва з країнами Євросоюзу та Сполученими Штатами Америки.

Держава захистить від хабарників за гроші?

Аби потенційний інвестор не витрачав багато часу на оформлення документів та спілкування із чиновниками, яке зазвичай завершується вимаганням хабара, при департаменті працює комунальне підприємство «Центр державно-приватного партнерства».

Воно самоокупне, тобто зароблятиме на свою діяльність тим, що за гроші консультуватиме і допомагатиме інвестору пройти усі бюрократичні процедури та захистить від нечистого на руку чиновника. То чим офіційна «мзда» відрізняється від неофіційної? Олег Міщенко каже: це набагато дешевше, та й більшість послуг і взагалі будуть безкоштовні.

На запитання, куди ж поділися старі хабарники, Олег Міщенко жартома відповів: «До нас пішли» і прямої відповіді на запитання уникнув, відіславши до правоохоронців. Що ж, як то кажуть, у кожному жарті є…

Скляні горизонти Чернігівщини

Найбільше на Чернігівщині розраховують на інвестиції у сільське господарство і промисловість. Особливо – у виробництво скла. За словами Олега Міщенка, наш пісок – чи не найкращий у державі. Україна ж забезпечує себе склом лише на 20 відсотків. Перспективним чиновник бачить видобуток торфу, а також використання для розвитку нашого регіону географічної близькості до Києва.

Сподіваються у департаменті і на інвестиції у капітальне будівництво, адже на сьогодні в області близько 70 непрофінансованих недобудов.

З Вишгорода до Чернігова з «інтимними подробицями»

До призначення на посаду головного інвестиційника області, Олег Міщенко працював на керівних посадах у Вишгородській райдержадміністрації та міськраді, що на Київщині. Відповідаючи на запитання журналіста, що ж розгледів у ньому голова ОДА Володимир Івашко, Олег Міщенко відповів: «Є якісь інтимні подробиці нашого(з Івашком авт.) спілкування, про які не повинна знати громадськість».

Хочемо інвестиції – маємо меморандуми

Поки що ж інвестиційники займаються представленням нашого потенціалу на Всеукраїнському і міжнародному рівні. З цієї метою уже підписано меморандум з міжнародною торгово-промисловою палатою. На цьому тижні очікується підписання угоди з аналогічною українською установою. Вивчається також позитивний інвестиційний досвід інших регіонів, зокрема, Львівщини.

Відчутні результати від іноземних інвестицій – лише у соціальній сфері. Зокрема, у чернігівських школах завдяки кредитним коштам від міжнародної корпорації НЕФКО проводяться роботи з утеплення шкіл та заміни вікон. Нагадаємо, цей проект був запущений ще торік.

Подібну практику пошуку і залучення кредитних коштів у департаменті хочуть запровадити в усіх районах області. Тобто держава, скоріш за все, таким чином хоче скинути з себе баласт із ремонту закладів соціальної сфери.

Швидкого ефекту від діяльності департаменту Олег Міщенко не пообіцяв. Перший ластівки з’являться на інвестиційному небі не раніше жовтня, а конкретні інвестиції область побачить не раніше 2015 року.

По материалам http://svoboda.fm/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий