В обласному кардіодиспансері встановили передове медичне обладнання

331


Чернігів став третім українським містом після Києва і Донецька, де приватна клініка «Євроскан» відкрила кабінет комп’ютерної томографії. Тепер городяни й жителі районів зможуть пройти якісне медичне обстеження на базі обласного кардіологічного диспансеру. Нещодавно облдержадміністрація організувала прес-тур до цього медичного закладу для журналістів усіх обласних видань.

За допомогою мультиспірального комп’ю­терного томографа однієї з останніх модифікацій можна діагностувати захворювання всіх органів людського організму – серця, хребта, мозку, суглобів, черевної порожнини, нирок, молочних залоз, системи кровообігу тощо. За словами головного лікаря обласного кардіологічного диспансеру Ігоря Батога, сканування всього тіла фахівці виконують менше ніж за хвилину, а діагностику одного органа – за долю секунди.

– Для нашої медицини – це справді прорив, – сказав Ігор Батіг. – Використовуючи цей томограф, не потрібно робити пункцію судин. Також під час дослідження можна визначати тромбози, зокрема легеневої артерії.

Апарат працює за принципом рентгенівського опромінення, і щоб пройти обстеження на томографі, потрібно направлення лікаря. Без нього роблять тільки процедуру «кальцій скоринг».

– За кількістю кальцію, виявленого під час комп’ютерної томографії серця, визначають ступінь ураження судин атеросклеротичними бляшками. Накопичення кальцію в судинах призводить до різних хвороб, зокрема до інфаркту, – зазначив генеральний директор «МДК Євроскан» Геннадій Терещенко.

На придбання та встановлення обладнання витратили близько мільйона доларів США. Це завдяки інвестиціям приватної клініки «Євроскан».

В обласному кардіодиспансері встановили передове медичне обладнання

– Інвестори не хотіли відкривати цей кабінет у Чернігові, оскільки тут низька платоспроможність населення. Але я наполіг, що сучасний кабінет комп’ютерної томографії неодмінно має бути в моєму рідному місті, – повідомив Геннадій Терещенко. – Встановивши обладнання, ми зіткнулися з новою проблемою – у Чернігові немає фахівців, здатних працювати на ньому. Тому ми готуємо власні кадри. Також запрошуємо лікарів з інших міст.

В обласному кардіодиспансері встановили передове медичне обладнання

– За допомогою апарата можемо діагностувати будь-які патології організму, – сказав лікар-рентгенолог Андрій Федорченко. – Раніше такі дослідження робити не могли, оскільки серце – орган, який увесь час перебуває в русі, і вловити чіткий момент накладення кальцію на судини було неможливо.

Обстеження в кабінеті платне – 350 гривень.

– На ціну впливає вартість витратних матеріалів і електроенергії. Апарат невеликий, але споживає багато енергії. Втім, вчасно виявлене захворювання дозволить заощадити гроші на лікування, – підсумував Андрій Федорченко.

Ірина ОСТАШКО

Фото автора

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий