В області не вистачає лікарів

43


Нагальні питання розвитку галузі охорони здоров’я на Чернігівщині обговорили під час чергового брифінгу в облдержадміністрації.

На початку зустрічі начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш розповів, як фінансують медичну галузь.

– У нинішньому році на медицину виділено 960 мільйонів гривень, тоді як потрібно 1,36 мільярда гривень. Але, попри такий стан справ, лікарі докладають максимум зусиль, щоб надати населенню області якісні послуги, – зазначив доповідач. – Хоча за таких умов це непросто. Особливо недофінансування позначається на людях, що живуть у віддалених й малонаселених пунктах.

Посадовець також розповів, що зі 111 автомобілів центрів екстреної медичної допомоги 40 за технічним станом підлягають списанню, ще 27 потребують капітального ремонту.

– Попри таку невтішну ситуацію, надія на поліпшення є. Цьогоріч Чернігівщина отримає 35 нових автомобілів швидкої допомоги. До речі, 27 із них уже виїжджають на виклики. Решта автівок надійде найближчим часом, – повідомив Петро Гармаш.

Йшлося на зустрічі й про потребу реформування галузі охорони здоров’я. Щоправда, нині Законом України «Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я», що набув чинності з 1 березня 2014 року, подальшу реорганізацію медичних закладів заборонено. Але до цього питання все одно будуть повертатися, адже медицина в Україні потребує суттєвих змін.

Є також і кадрові проблеми. Нині у лікарнях працює близько 80% лікарів від потреби. А подекуди в районах цей показник становить 60%. Тож, на думку Петра Гармаша, майбутнє за потужними лікувальними закладами, які надаватимуть і хірургічну, і екстрену медичну допомогу пацієнтам.

Також в області працює близько 240 сімейних лікарів, ще 38 таких лікарів проходять інтернатуру. Загалом, на Чернігівщині створено 20 центрів первинної медико-санітарної допомоги, яким підпорядковано ФАПи і амбулаторії.

Ярослава Іванова

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий