Головний економіст ЄБРР дав росіянам похмурий прогноз

3


Головний економіст ЄБРР дав росіянам похмурий прогноз

Відомий російський економіст і політичний емігрант Сергій Гурієв, який 31 серпня стане головним економістом Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), в інтерв’ю для New Times прокоментував прогнози щодо стабілізації економіки РФ. На його думку, нічого хорошого росіянам очікувати не варто.

Гурієв зазначив, що, згідно із прогнозом ЄБРР, у 2016 році ВВП Росії скоротиться приблизно на 1%, але вже в 2017-му він зросте на 1%. Утім, це ще не означає росіянам стане жити легше.

«Припинення рецесії не означає, що в російській економіці все добре: в довгостроковій перспективі і російський уряд, і Міжнародний валютний фонд, і ЄБРР припускають, що, якщо нічого не змінювати в сьогоднішній російській економіці, то вона зростатиме темпом 1-2% на рік. Це дуже низькі темпи зростання, недостатні для того, щоб наздогнати розвинені країни. Ці темпи зростання – нижчі, ніж у світовій економіці в середньому. Тобто порівняно із середнім громадянином світу російські громадяни житимуть усе гірше і гірше», – зазначив економіст.

Нагадаємо, що Національні валюти країн, які особливо сильно залежать від продажу нафти, в останні два роки значно знецінилися. Рубль опинився у переліку найгірших валют світу.

Одразу після заяви президента України Петра Порошенка про те, що в Україні не вилучають повномасштабного наступу військ РФ, курс російської валюти різко впав.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий