ГПУ має розслідувати політичну корупцію у справі про купівлю Лещенком елітного житла – Пинзеник

4


Генеральна прокуратура України має з'ясувати, на яких підставах керівництво Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури порушує законодавство у справі щодо купівлі народним депутатом Сергієм Лещенком елітної квартири у центрі Києва.

Про це в ефірі каналу "112 Україна" заявив народний депутат України від партії "Народний фронт", перший заступник голови парламентського комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради Павло Пинзеник, передає Корупція Інфо

Народний депутат відзначив, що звернувся до ГПУ із заявою про порушення провадження щодо нардепа Сергія Лещенка, керівника САП Назара Холодницького та голови НАБУ Артема Ситника, оскільки справа про купівлю Лещенком елітної нерухомості носить ознаки політичної корупції.

"Наш кримінальний процесуальний кодекс не передбачає іншої реакції правоохоронних органів на повідомлення про злочин, окрім реєстрації в Єдиному реєстрі кримінальних проваджень і проведення відповідного розслідування. Натомість такої процесуальної дії як перевірка, яку здійснила НАБУ, нашим законодавством не передбачається", – відзначив Павло Пинзеник.

Нардеп підкреслив: не зрозуміло в такому разі — яку ж перевірку провело НАБУ.

"Це може свідчити про політичну заангажованість і зв'язки між ним і народним депутатом. А це називається політична корупція", – впевнений парламентар.

Пинзеник також сказав, що попри хамські випади Лещенка на його адресу, високо цінує його як журналіста і його внесок у боротьбу з корупцією в Україні.

"Шкода, що Лещенко як політик фактично знищує ту велику справу, яку він зробив тоді", – заявив народний депутат, коментуючи тісні зв'язки колишнього журналіста із керівництвом НАБУ та САП.

"Маючи можливість обговорювати хід проваджень по ньому самому, Лещенко діє за шаблонами правоохоронної системи часів Януковича", – впевнений Пинзеник.

6 вересня народний депутат Сергій Лещенко купив квартиру площею 192 кв. м в елітному будинку в історичному центрі Києва. Тоді він заявив, що придбав нерухомість за 7 млн 550 тис. грн. НАБУ не внесло інформацію про купівлю квартири в Єдиний реєстр досудових розслідувань, а обмежилось перевіркою. За її результатами були виявлені окремі порушення, що можуть мати ознаки корупції.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий