Гімназію у Сновську спалили миші?

4


— Повідомлення про пожежу надійшло 24 жовтня о 17.05. На щастя, учнів не було, — розповідає 36-річний Роман Храпатий, представник прес-служби облуправління Державної служби з надзвичайних ситуацій. — На ліквідацію було кинуто шість одиниць техніки та 29 чоловік особового складу ДСНС. Залучали два пожежні підрозділи з Корюківки та Городні, техніку зі Щорсього лісництва, райагролісгоспу та місцевого ЖРЕДУ. Вогонь було локалізовано о 19.25. Повністю загасили о пів на першу ночі. Знищено 150 квадратних метрів покрівлі їдальні. Пошкоджено 250 квадратних метрів даху навчального корпусу. Вигоріло три класи на другому поверсі (їх площа 200 метрів, враховуючи коридор). Та дві класні кімнати на першому поверсі.

Розмір збитків встановлюється. Причина пожежі теж.

— Романе, кажуть, вибухнув котел.

— Такої інформації немає. Ймовірно, горіти почало з їдальні.

— Гімназія побудована ще 1928 року, — розповідає 50-річний Валерій Радібеда, голова Щорської районної державної адміністрації. — Нині на місці пожежі працює слідчо-оперативна група. Попередня причина загорання — замикання електропроводки. Моє припущення, це гризуни, які на зиму йдуть у приміщення, її пошкодили.

— Валерію Васильовичу, що буде з учнями, педагогами, приміщенням?

— До першого листопада канікули. Після них діти підуть до школи №1. Вона розрахована на 964 учні. Нині там навчається лише 638. У гімназії 251 учень. Отож місця вистачить. Педагоги, їх 32, перейдуть разом з дітьми.

Є ще 24 працівники персоналу, думаю, вони будуть задіяні на відновленні гімназії. Адже ми обов’язково будемо її відновлювати. Опалення уціліло. Пошкоджене лише одне крило. Відкриємо рахунок для допомоги. Є народні депутати Василь Амельченко (який у цій школі вчився. — Авт.), Анатолій Євлахов, є ряд депутатів обласної ради, сподіваюся, вони допоможуть. Область щось підкине. Шифер є, ліс також. Якщо кожна пилорама, яка працює у районі, дасть куб деревини, це буде велика підтримка. Влаштуємо суботник для розчищення згарища. Запросимо батьків на допомогу, думаю, вони не відмовлять. Нині спільно з облуправлінням освіти, облдержадміністрацією координуємо нашу роботу.

* У назвах Сновське-Щорське різнобій, бо ще не все перейменували.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий