Декларації подано. Що далі?

6


Декларації подано. Що далі?

Спроба доктринального тлумачення положень законодавства.

1. Кожен суб’єкт декларування має право внести виправлення до власної декларації (якщо забув вказати ще гектар землі чи кілька будинків) – протягом повних семи днів після подання декларації. Тобто, якщо декларацію ним подано 30 жовтня, то сім днів спливають 6 листопада о 23:59. Якщо ж 20 жовтня, то сім днів вже давно спливли і їх немає.

2. Якщо суб’єкт декларування не подав декларацію до 00:00 годин 31 жовтня 2016 року, то НАЗК письмово, а також державний орган, орган влади АРК, орган місцевого самоврядування або юридична особа публічного права, в якому (якій) суб’єкт декларування працює (працював) – усно чи письмово, повинні нагадати йому про його обов’язок, повідомивши такого суб’єкта про факт неподання декларації, і суб’єкт декларування повинен протягом 10 днів із дня отримання такого повідомлення подати декларацію.

Одночасно НАЗК має скласти протокол про адміністративне правопорушення за ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні порушення (далі – КУпАП) «Несвоєчасне подання без поважних причин декларації» – крім випадків, коли НАЗК встановить поважні причини несвоєчасного подання декларації. Перелік таких причин законом не встановлено. Ними можуть бути, наприклад, перебування суб’єкта декларування в бойовій обстановці в зоні АТО, якщо це позбавляє його доступу до комп’ютера та Інтернету, тяжка хвороба, затримання та взяття під варту тощо.

Складений протокол НАЗК передає для розгляду до суду.

Одночасно суб’єкт декларування повинен все ж таки подати декларацію.

Стягнення за несвоєчасне подання без поважних причин декларації – штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.). Звільнення з посади прямо у санкції не передбачене (точніше, передбачене, але лише за аналогічні діяння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення).

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий