Е-декларації: як українські чиновники діляться інформацією про найцінніше

8


Із зависанням сайту, складністю введення даних, але процес заповнення українськими чиновниками електронних декларацій триває. DW з’ясовувала майнові тренди заповнених е-декларацій.

Із електронних декларацій українці дізналися, скільки готівки мають чиновники

Станом на 28 жовтня українські чиновники подали понад 85 тисяч електронних декларацій. Про це повідомила голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак на своїй сторінці у Facebook. Термін подання чиновниками електронних декларацій спливає 30 жовтня. Тож вони поспішають.

Оприлюднені дані про готівку

Нинішній прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який обійняв цю посаду у 2016 році, за попередній рік отримав 77 270 гривень зарплати на посаді голови Верховної Ради. Готівкою Гройсман задекларував 2 мільйони 280 тисяч гривень, 870 тисяч доларів і 460 тисяч євро.

Народний депутат від фракції “Блок Петра Порошенка” (БПП) Руслан Демчак вказав у е-декларації 133 мільйони гривень готівкою. Водночас на банківських рахунках нардепа – 2 726 гривень. Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на банківських рахунках зберігає 61 тисячу 293 гривень, а от готівкою – 53 тисячі доларів, 12 тисяч євро і 50 тисяч гривень. Депутат від “Волі народу” Олесь Довгий задекларував півтора мільйони доларів готівкою.

Виконавча директорка Центу протидії корупції Дарина Каленюк у зв’язку із таким трендом заявила, що з нетерпінням чекає на декларацію глави Нацбанку Валерії Гонтаревої. “Цікаво, скільки готівки під матрацом тримає голова Нацбанку”, – запитує Каленюк у Facebook. У декларації, яку Валерія Гонтарева оприлюднила ще у квітні, на депозитах в українських банках у неї було 44 мільйони гривень.

Життя у стилі “люкс”

Начальник митного поста “Луцьк” Олександр Щуцький вказав у своїй декларації про доходи за 2015 рік автомобілі Bentley, Audi, Mercedes та BMW.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман задекларував 12 елітних годинників, серед них бренди: Rolex, Breguet, Girard-Perregaux, Parmigiani, Audemars Piguet, Ulysse Nardin.

Нардеп від “Народного фронту” Ігор Котвіцький задекларував частину свого гардеробу. Серед одягу депутата є речі бренду Brunello Cucinelli: куртка за 174 164 гривні і костюм за 109 615 гривень.

А міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виявився поціновувачем дорогих вин. У декларації він вказав близько восьми сотень пляшок вина. Найстаріше – французьке Chateau Mouton-Rothschild врожаю 1945 року. Ціна за пляшку такого вина на європейських аукціонах сягає 15 тисяч доларів, пише сайт “Новое время”.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий