Карина Самохвалова: Деофшоризація України. У корупціонерів залишився час до кінця року

3


Карина Самохвалова: Деофшоризація України. У корупціонерів залишився час до кінця року

О скільки викриттів нам дивних… вже наступного тижня подарує саміт «великої двадцятки». Цього разу світові лідери зберуться 4-5 вересня у китайському місті Ханджоу.

G20 — клуб урядів і глав центральних банків держав з найбільш розвинених економік світу. І цього року українцям, які традиційно не сильно люблять висвітлювати зібрання світових лідерів, варто придивитися до саміту уважніше. Бо несподівано «велика двадцятка» може зачепити за живе найвищих українських посадовців: викрити їхні офшорні схеми і оголосити кінцевих бенефіціарів.

До кінця 2016 року «двадцятка» обіцяє:

— повернення активів в країни, з яких були виведені ці активи корупціонерами;
— відмову корумпованим чиновникам у притулку в країнах G20;
— підвищення прозорості в державному і приватному секторах;
— розкриття фактичних власників і бенефіціарів власників комерційних компаній.

В результаті, до 2017 року, понад 100 країн відкриють кінцевих бенефіціарів офшорів. Серед них «улюблені» Беліз, Віргінські острови і Латвія. Саме там найчастіше ховають гроші українські чиновники.

Правоохоронні органи всіх цих країн можуть отримати доступ до національних реєстрів власників компаній країн-сусідів. Крім цього, обговорюється можливість створення глобального реєстру власників компаній на міжнародному рівні.

Показово, що один із найбільш інформованих людей в України, двічі очільник СБУ з надійними зв’язками на Заході повідомив напередодні цього резонансного саміту: Україна чи не єдина країна, яка не буде називати кінцевих власників офшорів.

Водночас, Валентин Наливайченко наполягає, відсутність відкритого списку українських чиновників з офшорами не означає, що їм не загрожує кримінальна відповідальність: «Американська юстиція вже працює над одним з цих поплічників українських держслужбовців-клептократів. Його звуть Джеффрі Магістрат. Людина, яка була спільником створення смітників політичної корупції, в тому числі і в Україні».

Екс-керівник СБУ наголосив, що збирав докази протиправних схем українських корупціонерів ще перебуваючи на посаді і не припинить це робити і в політико-громадському русі «Справедливість», куди увійшло понад сотню антикорупційних організацій.

Для українців сьогодні важливо не тільки дізнатися про корупціонерів, не знов обговорювати їхні мільярдні статки, а повернути в країну всі вкрадені кошти.

Карина Самохвалова, журналіст для «Резонанс»

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий