Качину фабрику ЩЕ не збудували, а громаді ВЖЕ «смердить»

94


Качину фабрику ЩЕ не збудували, а громаді ВЖЕ «смердить»

Після Чорнобиля багатьох громадян хвилює невідоме – то мобільний оператор опромінить в голову за півкілометри, то уявний сморід від птахоферми діставатиме їхній тонкий нюх аж за чотири.

Позаяк в еру технічного невігластва і напіврозпаду реального сектору ключовим стало визначення «ЗАробити» замість «зробити» (класичне розуміння слова «business»), то «фонити» й «смердіти» їм починає задовго до встановлення антени мобільного зв’язку чи птахоферми відповідно.

А, поки трутні і шершні з ложкою знімають піну, країна втрачає час на розвиток і створення робочих місць.

Наміри побудувати качину фабрику у Козелецькому районі на Чернігівщині не стали винятком з правила. «Громадськість району» стурбувалася так, ніби будують не птахоферму, а атомну електростанцію в зоні тектонічного розламу.

І, хоча тема «глибокого занепокоєння» не вартує і виїденого яйця, довелося пристати на пропозицію поспілкуватися з власниками бізнесу з ТОВ «Регіонпродукт-Україна», які пояснили ситуацію «на пальцях».

Отже, сонячний день, Остерська міськрада. Заступник директора компанії Ігор Ільєнко розповідає про будівництво комплексу і нюанси виробництва, яке буде розташоване на відстані не менше чотирьох кілометрів до найближчої сільської хати.

За його словами, нічого не смердітиме, а воду у селян не відберуть. Бо добуватимуть її з глибини 90 метрів.

Виробництво включатиме в себе біогазовий комплекс. Він буде використовувати пташиний послід та інші відходи виробництва, які не потраплятимуть за його межі. Тобто, продукти переробки – це біодобрива і газ, а газ – це електрика для внутрішніх потреб.

Птахофабрику будують не неродючих грунтах. На переконання пана Ільєнка, біодобрива – річ зовсім незайва для бідних грунтів Козелецького району.

За словами бізнесмена, птахівництво – це результат за 42 дні:

—         Ми отримуємо живу вагу 2,600-3,500 кг. До того ж качки в Україні немає, а ринок курки пересичений. Щоправда, є завод під Черкасами, але він існує ще з радянських часів і використовує застарілі технології, — каже Ільєнко.

Родзинкою нового підприємства може стати пекінська порода качки – такий собі нежирний дієтичний продукт. Качине перо власники бізнесу планують експортувати до Німеччини.

Усі об’єкти розташованого на 475 гектарах качиного птахокомплексу змонтовані на 70%. Планують бізнесмени вкладатися в дороги і культурну сферу найближчих сіл, створювати селянам робочі місця.

Щоправда, більшість місцевого працездатного населення виїхало на заробітки у столиці. А ті, хто залишився, про виробництво майже нічого не чуле. Але думають, що «смердітиме»…

Детальніше – на відео:

По материалам http://svoboda.fm/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий