Козак Мамай оберігає Чернігів (фотофакт)

64


Невеличкий одноповерховий будинок із козаком Мамаєм на фасаді нікого не залишає байдужим. Перехожі зупиняються і з задоволенням фотографують його на пам’ять та викладають світлини в Інтернеті. Як виявилося, у будинку мешкає наш колега —

тележурналіст Євгеній Петренко

, який і є автором цього креативу.

«Ідея розписати фасад будинку виникла в мене ще років два тому. Спочатку планував розпис у суто народному стилі, а потім зупинився на картині «Козак Мамай». Він вічний мандрівник, захисник України, який повертається сюди в тяжку годину. Тож його зображення — це не просто малюнок, а свого роду оберіг як для моєї домівки, так і для всього Чернігова. Переглянувши низку малюнків у журналах, книгах, Інтернеті, зупинився на картині «Козак Мамай грає на шестиструнній кобзі».

Своєю ідеєю поділився з другом — художником-аматором Сергієм Поплавським. Взагалі-то Сергій — художник-графік і народною картиною ніколи не займався, але задум йому дуже сподобався. Фігуру Мамая обрамляє квітковий орнамент, завершують картину грона винограду.

«На розпис фасаду загалом пішло близько трьох тижнів. Малювали картину звичайними будівельними фарбами для зовнішніх робіт. Сергій підготував ескізи на папері, а потім переніс основні контури на стіну. Він малював центральну частину картини, а зафарбовували елементи я та моя сестра Яна», — розповів Євгеній.

Тож якщо хтось хоче зробити свій дім незвичайним, може взяти приклад із Євгенія Петренка. Головне — бажання.

Олена Березкіна, газета "Чернігівські відомості"

Новости по теме 27 Июня 2014 16:15 ЖЕК №10 пропонує мешканцям усі проблемні питання вирішувати разом 27 Июня 2014 14:53 Чернігівські пенітенціарії здобули «бронзу» 20 Июня 2014 14:51 Наші абітурієнти активніші та дисциплінованіші, ніж в інших областях

По материалам http://www.gorod.cn.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий