Контрольний зріз аграрного комплексу — фотопогляд

150


Контрольний зріз аграрного комплексу — фотопогляд

Настала напружена пора для хліборобів – жнива.

Закінчивши пробні обмолоти наприкінці червня, аграрії області набирають обертів, забезпечуючи продовольчу програму населення області.

Під урожай поточного року товаровиробниками усіх форм власності посіяно 1150,0 тис. гектарів сільськогосподарських культур, що на 3,1 тис. більше, ніж торік.

У структурі загального посіву зернові культури займають 60,1% (690 тис.га). Перші намолоти останніх днів свідчать про те, що стартові результати перевершують минулорічні на 1-2 ц/га. З метою забезпечення оптимальних термінів збирання ранніх зернових Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації вжито організаційні заходи щодо додаткового залучення 228 одиниць високопродуктивних зернозбиральних комбайнів з інших регіонів.

Враховуючи середню урожайність за три останні роки, очікуваний валовий збір зернових може перевищити минулорічний. Торік хлібороби Чернігівщини зібрали 3,1 мільйони тонн збіжжя. За весь період історії аграрного виробництва регіону обсяги валового збору зерна всіх культур, в т. ч. і кукурудзи, є рекордними. 

Межу в 2 мільйони тонн виробленого зерна товаровиробники області перетинають вчетверте: 2008 рік – 2,16 млн тонн, 2009 рік –2,05 млн тонн, 2011 рік -2,48 млн тонн, 2012 рік –2,94 млн тонн. І вперше в 2013 році – трьохмільйонний рубіж. Питома вага Чернігівського зерна в загальнодержавному коливається від 4,5 до 6,4%. Рівень рентабельності зерновиробництва перевищує 25%. 

Як показує аналіз, з 2001 року темпи нарощування виробництва зерна в господарствах товаровиробників області є значно вищими, ніж в державі. Значний вклад в розвиток агрокомплексу Чернігівщини вносить і публічне акціонерне товариство науково-виробниче об,єднання «Чернігівеліткартопля» яке діє як єдиний науково-виробничий комплекс, до якого входять науковий підрозділ – дослідна станція і виробничий підрозділ – дослідно-виробниче господарство.

Одним з головних завдань підприємства є вирощування елітного насіння картоплі, зернових та зернобобових культур. Цього року під зерновими зайнято 1134 га. Крім того озима пшениця, озиме жито, овес, гірчиця, кукурудза та кормові культури. Треба сказати, що тільки картоплі науковці заклали більше 20 сортів Кліматичні умови як для картоплі так і для зернових  добре склалися для господарства.

Цьогорічний  перший ужинок  ранніх сортів пшениці «Подолянки» та «Аналога» радує кращими результатами. Прогнозуємо 36 ц з гектара проти 29 ц минулого року. Потім переходимо до обмолоту інших елітних сортів;«Фаворитки», «Столична», «Снігурка», «Поліська», «Славної», «Лазурної» та «Золотоколосої».

Ці сорти пшениць селекції Українських науковців є  найкращими для вирощування на Чернігівщині. Від іноземних сортів підприємство повністю відмовилось як таких які не витримують наших кліматичних умов. То ж, шановні покупці, підприємство чекає на ваші замовлення, щоб ваші врожаї дякуючи нашій науково-виробничій роботі теж вас порадували.

Фоторепортаж ВІКТОРА КОШМАЛА

По материалам http://svoboda.fm/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий