Кухаря відправили лікуватися примусово

42


Кухаря відправили лікуватися примусово

З інфекційного відділення Носівської центральної районної лікарні виписали дітей, які лікувалися від сальмонельозу. Гострої інфекційної хвороби, що проходить з високою температурою, болем у животі, проносом, блювотою, слабкістю. У їдальні пришкільного табору «Веселка» Носівської школи №2 вони потруїлися млинцями із сиром. У лікарню потрапило 12 школярів. Валерія Спашиба, Дмитро Ткаліч, Вікторія Горна, Аліна Чирва, Ольга Чирва, Артем Кисіль, Катя Добренко, Анастасія Коновал, Ангеліна Шелестюк, Віталіна Тищенко, Анна Гречун, Дар'я Вірьовка та четверо дорослих.

Операція через сальмонельоз

Валерія Спашиба поступила першою, коли ще не розібралися, що виник спалах сальмонельозу. їй зробили операцію — апендицит, потім перевели у інфекційне відділення.

— У вівторок в обід Лерочка з'їла млинець у пришкільному таборі, — розповідає мама Лідія Спашиба. — О пів на одинадцяту вечора почав боліти живіт. О пів на третю — сильна рвота. Температура була 39,5. Дала таблетку аспірину, дитина задрімала. Вночі прокинулась — до Пери, а вона така гаряча! На початку шостої ранку, в середу, температура була 40,2. Знайома медсестра уколола димедрол з анальгіном. Викликали «швидку». У середу прооперували і перевели в інфекційне відділення. Три дні була ніяка.

Лідії Спашибі сказали, що апендицит був зумовлений сальмонельозом. Адже запалення апендикса часто спричиняється мікроорганізмами (кишковою паличкою, стафілококом, стрептококом, інш.). А може, ніякого апендициту й не було? І операцію зробили, щоб підстрахуватися, бо не знали, що з дитиною?

— Якщо точно, у дитини був мезаденіт. Це запалення внутрішніх лімфовузлів на кишківнику, — пояснює завідувач хірургічного відділення Носівської районної лікарні Володимир Ященко. — Його клініка (прояви хвороби) стовідсотково збігаються з апендицитом. Взяли дитину на операцію не відразу, спостерігали більше двох годин у динаміці. Хірургічне втручання було показане беззаперечно.

За словами Володимира Ященка, мезаденіт був зумовлений сальмонельозом.

Нагадуємо, за фактом спалаху сальмонельозу відкрите кримінальне провадження за частиною першою ст. 325 Кримінального кодексу України. Це порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.

— Ми хочемо правди, — зі сльозами говорить Лідія Спашиба. — Невинні хай не страждають, а винних у тому, що дітей потруїли, хай накажуть по повній програмі.

З компоту висіяли кишкову паличку

На сальмонельоз перевірили більше 100 чоловік.
— Лабораторні дослідження проводили всім контактним особам, — зазначає заступник начальника Козелецького міжрайонного управління Держсанепідслужби, депутат обласної ради Олег Гордін. — Усім дітям пришкільного табору — це 100 чоловік, персоналу — це 15 чоловік. У ході лабораторного дослідження у 13 хворих висіяли сальмонелу.

Джерелом інфекції стала кухар.

Наталія Яровенко порушила посадові інструкції. Перше, не звернулася, захворівши, до лікаря. Друге, порушила технологію приготування. Однозначно, що не помила руки. Або помила їх погано. Сальмонела (мікроорганізм) знаходиться у кишківнику. Яким чином може потрапити на продукт? Тільки фекально-оральний шлях (випорожнення — руки — рот).

У лютому Наталію Яровенко оштрафували за порушення санітарних норм. Штраф був мінімальний, — продовжує Олег Гордін. — У червні, під час планової перевірки у школі №2, за день до спалаху сальмонельозу (!), з компоту висіяли кишкову паличку. Кишкова паличка може потрапити тільки через фекалії. Технологія приготування компоту була неправильна. Що є простішого, ніж приготування компоту із сухофруктів? Вода, сухофрукти, цукор, і щоб перекипіло. Але цукор вона вкинула, коли компот охолов. Цукор не перекипів, не обеззаразився. Тоді чогось проціджувала компот. За кишкову паличку її оштрафували на 425 гривень. Це максимальна сума штрафу заадмінправопорушення. До спалаху інфекції були випадки, коли вона приймала продукти без супровідних документів.

Кухаря відправили лікуватися примусово

Директор школи Євген Бондарчук та голова батьківського комітету школи Наталія Манукян

Був пронос, ходила на роботу

У кухаря Наталії Яровенко захворювання застаріле. Був пронос. Незважаючи на це, вона ходила на роботу.
— Сказали, я рознощик, — говорить Наталія Яровенко, худорлява жінка з короткою стрижкою. — У сир для начинки додала сире яйце і цукор. Єдине, на що грішу, — це, що по технології мені треба було пропустити млинці з начинкою через духовку.

Кухар допускає, що могла заразитися раніше.

— Я все пропускаю через свій шлунок, — розповідає. — Тефтелі, котлети, наприклад, готую, пробую сирий фарш. Не можна. Але ж маю я попробувати на сіль, на все, я ж кухар. Може, я дома заразилась. Сирі яйця пила, не домашні, із супермаркету.

Наталія Яровенко говорить, що лікуватися її майже примусили:
— Сказали, їдь, бо повеземо в наручниках. А я почуваюся нормально.
Проте кухар не заперечує, що був пронос.
— У той день чи не в той, а раніше (плутається) у мене був рідкий стул. І в доньки був. І у внучка болів животик.

Наталія Яровенко кухарем із вересня минулого року. До того працювала в кафе у Києві.

Без трудової, але з рекомендаціями?

— До підбору кухаря не маю жодного відношення, — говорить директор Носівської школи №2 Євген Бондарчук. — Я прийшов на роботу, вона вже працювала.

Коли Наталію Яровенко брали на роботу, обов'язки директора школи виконувала завуч Тетяна Шепета. Попередня кухар звільнилася. До неї у батьків були претензії (хоча пропрацювала 16 років, нікого не потруївши:))

— Яровенко приймали на роботу через райвідділ освіти? — запитую в адміністрації школи.
— Будемо говорити, через рекомендації, — говорить Євген Бондарчук. — Усні.
— Були претензії до її документів. Трудової не було, — додають завучі. — Кажемо, звертайтеся у центр зайнятості. Бо ми вас не пропустимо без трудової. Стали із відділом кадрів у райвно говорити. Там сказали: беріть. Трудову книжку, пояснювала Яровенко, загубила. Чи була пожежа, чи сейф украли, щось таке. Нам сказали (в райвно) завести нову трудову на неї.

Батьки Юлія Лемак, Ольга Пуховець, Леся Бройко, Михайло Кисіль, Віта Гордина, Ярослава Ляшенко, Вадим Розум, Наталія Манукян, Неля Сидоренко, кажуть, що цього кухаря не хотіли.

— Чи достатньо перевірялась Яровенко, її документи, чи цікавились місцем попередньої роботи, за яких обставин вона була звільнена? — запитуємо у відділі освіти Носівської РДА.
— Педагогічних працівників приймає відділ освіти, а технічний персонал — директор школи, — говорить начальник відділу освіти Носівської райдержадміністрації Наталя Баришева. — Як вони (адміністрація школи) її приймали, не знаю. У мене тисячі педагогів, і я не можу відповідати ще й за технічний персонал. Я цієї людини (кухаря Яровенко) знать не знаю. Може, вона до когось і звернулася. Може, хтось когось і рекомендував. Але швидше за все у них (у школі) не було іншої кандидатури (батьки це заперечують. — Авт.).

Матеріали по темі:

В пришкільному таборі «Веселка» діти підчепили сальмонельоз (відео)

Количество отравившихся детей в пришкольном лагере на Черниговщине возросло до 17

В Черниговской области с пищевым отравлением госпитализированы 11 учеников

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №26 (1468)

По материалам http://www.gorod.cn.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий