Ліки та податки – процедура небувалого подорожчання

40


Ліки та податки – процедура небувалого подорожчання

Міністерство доходів і зборів України у зв’язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».

Повідомляє інформаційно-комунікаційний відділ ГУ Міндоходів у Чернігівській області.

З 1 квітня цього року на операції з постачання на митній території України, а з 19 квітня і на операції із ввезення на митну територію України, лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів, а також медичних виробів за переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України, запроваджено ставку оподаткування податком на додану вартість у розмірі 7 відсотків (підпункт „в" пункту 193.1 статті 193 Кодексу).

До 1 липня 2014 року перелік медичних виробів, операції з постачання яких на митній території України та ввезення на митну територію України оподатковувались податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, визначався постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2014 р. № 118.

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2014 р. № 216 затверджено новий перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків. Вказана постанова набрала чинності 2 липня 2014 року (опублікована в журналі „Урядовий кур’єр" №116 2 липня 2014 року).

Таким чином, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів до 1 липня 2014 року оподатковувалися податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків згідно з переліком, затвердженим Постановою № 118, а з 2 липня 2014 року — згідно з переліком, затвердженим Постановою № 216.

Операції платників податку з постачання на митній території України медичних виробів, а також операції з їх ввезення на митну територію України, що здійснювалися 1 липня 2014 року, оподатковуються податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків.

По материалам http://svoboda.fm/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий