Ми своїх у біді не покидаємо

46


Небайдужі українці не лише підтримують військових, що нині несуть службу в зоні антитерористичної операції, а й демонструють вражаюче бажання допомагати вимушеним переселенцям зі Східної України.

Діти зі Сходу – теж наші!

Наразі багато хлопчиків та дівчаток із Луганської та Донецької областей перебувають у санаторіях і пансіонатах Києва й Київської області. Там із малюками й дітьми старшого віку працюють спеціалісти, серед яких, зрозуміло, є й психологи. Вони докладають максимум зусиль, аби юні жителі Сходу почувалися тут, у центрі України, безпечно й безтурботно. Волонтери та благодійники теж дбають про маленьких біженців. Наприклад, «Деснянці» стало відомо, що представники ПАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат» нещодавно відвідали пансіонати, де оселилися дітлахи зі східних областей країни, і пригощали малечу своєю продукцією.

– Ми дітям не просто згущене молоко привезли, прагнули, щоб вони відчули солодкий смак дитинства, тепло наших сердець і турботу, – зазначив Валентин Запорощук, президент ГК «Правіо», до складу якої входить ІМКК. – Як і обіцяли, ми підтримуємо й надалі підтримуватимемо українських військових, що несуть службу в зоні АТО. Нещодавно, приміром, знову передали для них партію нашої продукції, – каже Валентин Запорощук. – Та я хочу закликати всіх, і передусім підприємців, щоб ми не забували, що й тут, поряд, є люди, котрі стали заручниками цієї складної ситуації у країні й потребують допомоги. Тим більше, коли мова йде про дітей.

За словами начальника регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Вадима Мисника, нещодавно в зону АТО відправлено черговий вантаж гуманітарної допомоги – аж 4 тонни – це те, що зібрали для українських військових пересічні громадяни, бізнесмени, представники депутатського корпусу. Серед підприємств, що постійно підтримують подібні заходи, й ПАТ «Ічнянський молочно-консервний комбінат».

– Від усіх наших військовослужбовців передаю подяку за допомогу й активну громадянську позицію. Надалі такі вантажі від благодійників плануємо відправляти у визначені райони зосередження військ кожні 10–15 днів, – повідомив заступник начальника Чернігівського гарнізону з виховної роботи підполковник Вадим Лільчицький.

Усе для перемоги

Нині на сході країни дислокуються два батальйони територіальної оборони, сформовані з жителів нашої області: тринадцятий і сорок перший. І, як не прикро, на практиці виявляється, що нашим бійцям не вистачає навіть елементарного – мила, прального порошку тощо. Тож керівництво області ініціювало централізований збір речей для військових.

– Нашим бійцям потрібно все: від зубних щіток до комплектів зв’язку і бронежилетів, – каже перший заступник голови обласної ради Олександр Кодола. – Ми ухвалили рішення і попросили голів районних та міських рад централізовано організувати матеріально-технічну допомогу військовим.

На заклик відгукнулися всі райони Чернігівщини. Наприклад, з Ічні привезли футболки, подушки, дощовики, шкарпетки, побутову хімію тощо. А бюджетні організації й активісти Бобровицького району зібрали понад 60 тисяч гривень. Військові попросили, щоб за ці кошти купили якісні спальні мішки.

– Наразі під Слов’янськом несуть службу п’ятнадцять бобровичан. Допомогти їм – наш обов’язок, – зазначила керуюча справами Бобровицької районної ради Олена Даруга.

А з Козелецького району до Чернігова передали будматеріали, бензопилу, дерев’яні столи та стільці, а також інші речі, які конче потрібні військовим.

– Якщо треба, допомагатимемо армії й надалі. Аби лише наших хлопців беріг Господь, і вони залишилися живими, – зауважив керуючий справами Козелецької районної ради Василь Грищенко. – З нашого району мобілізовано 560 чоловіків. Служать сини Козелеччини і в тринадцятому батальйоні територіальної оборони. А щоб хлопці не хвилювалися про те, що відбувається вдома, для них передаємо останні номери районної газети.

Матеріально-технічну допомогу, яку вдалося зібрати, у вівторок уже відправили на Схід.

Ярослава Іванова

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий