«Муженко 24 серпня повинен був застрелитися, а не стояти на параді, якщо не знав, коли російська армія вторглася в Україну» — Юрій Береза про Іловайську трагедію

5


"Муженко 24 серпня повинен був застрелитися, а не стояти на параді, якщо не знав, коли російська армія вторглася в Україну" - Юрій Береза про Іловайську трагедію

Народний депутат від «Народного фронту» Юрій Береза, коментуючи заяву начальника Генштабу Збройних сил України Віктора Муженка про готовність відповідати за всі свої рішення і розпорядження під час Іловайської трагедії, повідомив, що саме керівництво Генштабу НЕ спланувало цю операцію. Про це він заявив виданню Гордон, передають Патріоти України.

«Я є безпосереднім учасником тих подій. Хронологія бездіяльності начальника Генштабу мені добре відома. Якщо Муженко каже, що цим питанням не повинна займатися Генпрокуратура, то він дуже сильно помиляється. Він, може, і смілива особистість, але як керівник Генштабу — бездарний.

Практично всі накази, які він тоді віддавав, я чув особисто. На жаль, керівництво Генштабу не виконало свого прямого призначення. Вони не змогли стратегічно спланувати операцію зі звільнення Іловайська. За це несуть відповідальність Генштаб і його глава», — зазначив Береза.

За його словами, Муженко під час подій в Іловайську не зміг прийняти стратегічне рішення про подальші дії.

«Російська армія була в Україні не 29-го, а вже 21 серпня. Якщо Муженко не знав, коли війська РФ увійшли в Україну, 24 серпня він повинен був застрелитися, а не стояти на параді. Навіщо нам тоді взагалі такий керівник Генштабу? Не потрібно приписувати прорахунки Генштабу добровольцям і ЗСУ.

Добровольці і ЗСУ виконали свій наказ у Іловайську. На жаль, пан Муженко не зміг тоді прийняти стратегічне рішення — відводити війська або деблокувати Іловайськ. Муженко захотів отримати генерал-полковника і ввів в оману президента. Я в цьому упевнений», — підкреслив нардеп.

На його думку, начальник Генштабу повинен піти у відставку.

«Я думаю, Муженко лякає президента, заявляючи, що контролює ЗСУ. І ніби якщо він піде, армія відразу стане неконтрольованою. Це абсолютна фікція. Моя вимога — Муженко повинен піти у відставку. Він не той керівник Генштабу, який потрібен воюючій країні. У нас є нова плеяда генералів, які в змозі готувати правильні стратегічні рішення для керівництва країни. Зараз часто в рішеннях Генштабу не видно ніякої логіки. Муженко хотів посварити добровольців і ЗСУ. Не вийде — ми єдині в своєму бажанні вибити ворога з української землі», — заявив Береза.

Він акцентував увагу на тому, що в Україні на підході плеяда хороших воєначальників.

«Поки у Росії є армія, вона буде брязкати зброєю на наших кордонах. РФ — це мавпа з гранатою. Але на сьогоднішній день ми набагато сильніші, ніж два роки тому. У 2014 році у нас практично не було ЗСУ. Зараз вони в активному процесі будівництва.

Раніше я казав про одиниці патріотично налаштованих командирів. Тепер у нас змінилися практично всі командири бригад. У нас з’явився молодий офіцерський склад, який пройшов війну, не завербований ФСБ. У нас на підході плеяда хороших воєначальників, які вже вміють бити русака. І не просто бити, а перемагати», — резюмував Береза.

Як повідомлялося раніше, сьогодні Муженко заявив, що готовий відповідати за всі свої рішення і розпорядження, в тому числі і ті, що спричинили втрати під час Іловайської трагедії.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий