На грані життя: МОЗ, не відбирайте надію у хворих пересадженими нирками

37


На грані життя: МОЗ, не відбирайте надію у хворих пересадженими нирками

Хворі Чернігівщини, яким в різні роки пересаджували органи — нирки і печінку — зараз знаходяться мало не в стані гіпоглікемії. Це схоже на лихоманковий стан діабетиків, коли у них не вистачає цукру в крові.

У нашому ж випадку – тривожне очікування прооперованих — закінчуються ліки.

І все упирається у Міністерство охорони здоров’я України, де ще взимку не провели тендер по їх закупівлі.

16 жителів Чернігівщини через 2 тижні – вже у липні — можуть опинитися в стані, коли вони не зможуть одержувати ці ліки…

Валентині нирку віддала мати

Чернігівці Валентині, інваліду 1 групи, свою здорову нирку віддала мати. А перед тим Молода жінка  проходила процедури гемодіалізу. Врешті-решт треба було наважитися на операцію. Це було нелегко.

Валентина  — діабетик. Всі оперативні втручання – це надзвичайно складно. Заживає погано. І нирка так приживається – не побажаєш і ворогу.

Ліки , які потрібно одержувати жінці – надзвичайно дорогі для неї. Тільки одні з них   коштують  800 гривень за упаковку. На місяць треба, як мінімум  три з половиною упаковки. А ЦЕ – 2800 ГРИВЕНЬ.

-Я не можу собі дозволити купувати їх по такій ціні. А їх же треба кілька, – бідкається  Валентина. Вона одна з кількох хворих, які від безвиході стукають в усі двері, аби знайти кошти.

Спочатку вона одержувала препарати у поліклініці. Згодом перевели в Чернігівську обласну лікарню. Зараз  там розводять руками.

Ось ті ліки, яких насамперед потребують чернігівські хворі: швейцарські  — Сандімун. По пошуку в Інтернеті  видає «В аптеках «не знайдено». Теж швейцарські Міфортік  — 2-3 тисячі гривень упаковка.

Ірландські Адваграф – найменше дозування упаковка — більше 2 тисяч. Найбільше дозування – ціна становить більше 20 тисяч гривень за упаковку.

І це при тому, що переважна більшість хворих  Чернігівщини — люди з села.

Можете собі уявити, який достаток вони мають.

Місцева влада шукає кошти

За іронією долі, за день перед зверненням  до влади хворих з пересадженими нирками і печінкою в Чернігівській обласній державній адміністрації відбулася нарада за участю керівництва області саме з цього приводу.

Новий начальник управління охорони здоров’я Петро Гармаш доповідав про стан забезпечення ліками для цієї категорії хворих. Висновок – однозначний, якщо в Міністерство охорони здоров’я не встигне провести   тендер (який мав відбутися ще півроку тому!), тих хворих не можна залишати наодинці з бідою.

МОЗ і Конституція

Ми не помітили, як у 90-ті роки в наше життя непомітно увійшла платна медицина. Стало нормою її хронічне недофінансування. Але не всієї. Для одних медицина – безкоштовна.  Бо у нас є правило, чим багатший – тим безкоштовніше тобі хворіти. І навпаки  — бідному все дорого. А хто колекціонує золоті батони, того лікують даром…

У статті 49 Конституції України записано : «Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм.

Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.»

Єдина обнадійлива новина із сайту Міністерства охорони здоров’я – це інформація, про  оголошення тендеру для закупівлі ліків нефрологічного профілю , який має відбутися через десяток днів.  Чи не забуті для включення  ці ліки дня цієї категорії хворих?!.

Правда, сума, яка виділена на нефрологічні препарати на рівні Україні, лякає своєю мізерністю – 311 тисяч гривень. Це при їх космічні вартості для простою людини! І при тому, що в державі подібних хворих, певно в 25 разів більше, ніж на Чернігівщині…

Число останньої надії

У нашому суспільстві  за всім треба слідкувати і вимагати. Особливо при зміні влади. Коли одні чини в медицині пішли, а інші ще повністю не прийшли.

Щоб  і на нашій Чернігівщині дівчинці з прооперованою у цьому році  печінкою дісталися ліки. Як і її колезі по нещастю.

Щоб дісталися ліки ще двом хворим з пересадкою нирки, прооперованим у цьому ж 2014 році. Щоб дісталися ліки життя ще 12 хворим, які оперувалися раніше.

Серед них і Валентині, якій мати віддала свою нирку.

-Я не уявляю, що станеться, якщо закінчаться   мої препарати, говорить молода дівчина…

Віктор СЕНЬКО

На знімку операція з пересадження нирки.

По материалам http://svoboda.fm/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий