НБУ ВИРІШИВ ЛІКВІДУВАТИ БАНК КАСЬЯНОВИХ І ШЕПЕЛЄВА ЧЕРЕЗ ВІДМИВАННЯ КОШТІВ

3


НБУ ВИРІШИВ ЛІКВІДУВАТИ БАНК КАСЬЯНОВИХ І ШЕПЕЛЄВА ЧЕРЕЗ ВІДМИВАННЯ КОШТІВ

НБУ повідомив, що 30 серпня 2016 року ухвалив рішення №239-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «КСГ Банк» «за систематичні порушення законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, зокрема за здійснення ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу».

«Так, Національний банк під час останньої перевірки встановив, що ПАТ «КСГ Банк» втілював схеми, пов`язані з конвертацією безготівкових коштів у готівку. У цих операціях було задіяно юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та кредитних спілок. Учасники схем проводили низку транзакцій, метою яких були багатомільйонні перекази на рахунки клієнтів банку-фізичних осіб та подальше переведення коштів у готівку. За наявною в банку інформацією щодо фінансового стану, ці клієнти були неспроможні здійснювати фінансові операції в таких обсягах. Крім того, виявлено низку осіб, паспорти яких значаться як втрачені, або за серією та номером паспорта значиться інша особа.

Фізичні особи, задіяні в цій схемі, згідно з банківською документацією, делегували свої права щодо розпорядження рахунком одному клієнту-фізичній особі, на яку банком випущено понад 500 додаткових платіжних карток. Паспорт цієї особи згідно з даними правоохоронних органів значиться як викрадений.

Інформація щодо фінансових операцій клієнтів ПАТ «КСГ Банк» буде надана правоохоронним органам найближчим часом.

Ліквідація банку не матиме впливу на стабільність фінансового ринку, зважаючи на обмежену кількість клієнтів та незначні обсяги активів. Загальна кількість вкладників банку – фізичних осіб становить приблизно 1200 осіб, близько 95% з яких отримують свої вклади в повному обсязі.

Основні акціонери банку – Сергій і Ксенія Касьянови (по 33.46%) та Олександр Шепелев (16.39%)», — констатується в повідомленні НБУ.

P.S. На сайті «КСГ Банку» зазначається, що «з технічних причин» він «тимчасово» не працює.

Довідково

Як писав Finbalance, відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 06 червня, 11.03.2016 він задовольнив клопотання слідчого СБУ й надав дозвіл на проведення позапланової перевірки ПАТ «КСГ Банк», всіх його філій та відділень, за період з 01.01.2014 р. по 01.03.2016 р., проведення якої було доручено «службовим особам Фонду гарантування вкладів фізосіб у строки, встановлені Податковим кодексом» (цитата).

В подальшому Фонд гарантування звернувся з заявою, в якій просив роз`яснити ухвалу від 11.03.2016, обґрунтовуючи свої доводи тим, що повноважень щодо проведення документальної перевірки банку на предмет своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), а також дотримання валютного та іншого законодавства Фонд гарантування вкладів фізичних осіб не має, а лише має право здійснювати перевірку банку щодо контролю за виконанням ним зобов`язань у зв`язку з участю в системі гарантування вкладів фізичних осіб.

Натомість суд вказав, що «за своїм змістом ухвала є зрозумілою».

«Зі змісту листа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вбачається намагання останнього у поза процесуальний спосіб оскаржити ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 11.03.2016 року та змінити її зміст.

За таких обставин, у задоволенні заяви Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про роз`яснення ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 11.03.2016 року слід відмовити», — констатується в ухвалі цього суду від 06.06.2016.

У 1-му півріччі 2016 року «КСГ Банк» декларував прибуток 340 тис грн. На кінець червня обсяг його активів становив 459,4 млн грн, обсяг коштів клієнтів — 232,5 млн грн (кошти фізосіб — 54,2 млн грн).

За офіційними даними, на 27.01.2016 основними акціонерами «КСГ Банку» були Сергій Касьянов з дружиною (разом контролювали 66,9% акцій банку). С. Касьянов контролює компанію «KSG Agro». У 2015 році холдинг домовився з «Укрсоцбанком» про реструктуризацію боргу на 7 млн дол, у І кварталі-2016 — з «Кредіа Агріколь» по боргу на 3 млн дол. У квітні повідомлялося, що KSG Agro та міжнародні кредитори (в т. ч. банки, експортні кредитні агентства, міжнародні постачальники) підписали попередні листи про наміри, пов’язані з реструктуризацією боргів на загальну суму близько 20 млн дол. Чистий прибуток KSG Agro в 1-му півріччі склав 2 млн дол, тоді як за 2015 рік був збиток 2,2 млн дол.

На 27.01.2016 серед акціонерів «КСГ Банку» з часткою 16,39% фігурував і Олександр Шепелєв – екс-нардеп, якого правоохоронці підозрюють у низці злочинів, у т.ч. щодо розкрадань коштів у «Родовід Банку». Росія відмовила Украні в його екстрадиції. Нещодавно в Генпрокуратурі заявляли, що Шепелєв з 2014 року працює на ФСБ.

P.P.S. На сайті «КСГ» розміщено повідомлення від 02 серпня із заголовком «KSG BANK заложник последствий личностного конфликта «старых друзей» – Дядечко С.В. и Шепелева А.А». Наводимо його текст: 

«В соответствии с размещёнными на Интернет-ресурсах материалами относительно ареста собственности акционера Касьянова С.П. в том числе – 33,46% акций KSG BANK, согласно решения Печерского районного суда г. Киева, сообщаем – в Банк данная информация официально не поступала и, соответственно, финансовое учреждение продолжает свою деятельность в обычном режиме. На сегодняшний день акции (33,46%) Касьянова С.П. являются голосующими.

Как неоднократно заявлялось в СМИ, на протяжении последних 2,5 лет против Банка, а также, собственно, Касьянова С.П. ведется информационная атака. В Банке, в выше указанный период, неоднократно проводились обыск, а Касьянов С.П. был привлечен, к следствию на основании сфабрикованных материалов бывшего акционера «Родовид Банка» Дядечко С.В.. Агрессия Дядечко С.В. обусловлена желанием получить KSG BANK, как «компенсацию» за нераспределенную прибыль с Шепелевым А.А., акционером которого с марта 2013 года является Касьянов С.П. и Касьянова К.В.»

НБУ ВИРІШИВ ЛІКВІДУВАТИ БАНК КАСЬЯНОВИХ І ШЕПЕЛЄВА ЧЕРЕЗ ВІДМИВАННЯ КОШТІВ

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий