Новий закон про вищу освіту: кінець проФФесорам…

129


Верховна рада проголосувала у другому читанні і в цілому новий Закон України "Про вищу освіту".

1.  Буде створено окремий колегіальний орган – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

2.  Суттєво буде посилено антиплагіатні норми і відповідальність за них (обов’язкове оприлюднення наукових робіт).

3.  Створюватиметься новий механізм виборів ректорів вищих навчальних закладів (участь всього викладацького складу та збільшено у відповідній пропорції (не більше 15%) кількість студентів, які братимуть участь у голосуванні). Заплановано, що вибори будуть відбуватися в один тур за системою "перехідного голосу".

4. Для ректорів, деканів та завідуючих кафедрами прописано обмеження перебування на посаді – не більше двох строків (5+5).

5.  Усі вищі навчальні заклади отримають право остаточного присудження наукових ступенів (у Нацагентстві залишається питання акредитації спецрад і розгляд апеляцій на їх рішення).

6.  Державні ВНЗ зможуть розміщувати власні надходження від своєї освітньої, наукової та навчально-виробничої діяльності на рахунках установ державних банків.

7. Зменшено кількість годин навчального навантаження викладачів на одну ставку з 900 год. до 600 год. Зменшено навантаження на студентів – кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30.

8.   З 2016 року запроваджуватиметься новий механізм електронного вступу до ВНЗ та автоматичного розміщення місць державного замовлення.

9. Створюватимуться умови для збільшення мобільності студентів і викладачів.

10.  Протягом визначеного у законопроекті перехідного періоду із системи вищої освіти буде вилучено рівень молодшого спеціаліста та запроваджено ступінь молодшого бакалавра як скорочений цикл підготовки бакалаврів.

Закон розширює автономію університетів та надає громадськості більше важелів для контролю за їх діяльністю. Університети впроваджуватимуть внутрішній публічний моніторинг якості, його результати будуть розміщені на сайтах вузів.

"В основі проекту закону "Про вищу освіту" — ідея університетської автономії, насамперед, в академічній, організаційній та фінансовій сферах. Планується розширення повноважень вчених рад та колективів університету, зокрема, право самостійно обирати ректора, тоді як міністерство лише фіксуватиме факт вибору", — зазначає міністр освіти Сергій Квіт.

Закон України "Про вищу освіту" набере чинності після підписання президентом України.

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий