Офіцер 13-го батальйону: «Моя війна почалася з Майдану»

325


Начальника зв’язку – командира взводу зв’язку тринадцятого батальйону територіальної оборони чернігівця Ігоря Андрійченка переповнюють радісні емоції. Минулого тижня в офіцера народився син. Командування батальйону надало молодому татусеві нетривалу відпустку, аби він побачив первістка та привітав щасливу дружину. Принагідно Ігор Андрійченко розповів про солдатські будні бійців батальйону, які вже понад два місяці перебувають на Луганщині, захищаючи територіальну цілісність України.

Офіцер 13-го батальйону: «Моя війна почалася з Майдану»

За два місяці служби в зоні АТО Ігор Андрійченко помітно посивів, хоча, за його словами, на Луганщині порівняно спокійно, адже тринадцятий батальйон не посилають на передову. Втім, служба в гарячій точці дається взнаки.

– До війни ніколи не можна звикнути, – каже лейтенант. – Як би не готували, але стріляти в людей важко.

Ігор охоче розповідає про життя солдат.

– Більшість бійців несуть службу на блокпостах. Там вони риють окопи, живуть у бліндажах, – каже боєць. – Вільний час проводимо по-різному. Хтось читає літературу, хтось тренується. В їдальні облаштували кінозал. Купили супутникову тарілку та телевізор. Там ми постійно слідкуємо за новинами та обговорюємо ситуацію на фронті.

Про забезпечення Ігор Андрійченко відгукується не найкраще. Каже, що більша частина радіоприладів морально застаріла. А ще конче не вистачає засобів захисту. Добре, хоч земляки допомагають. Вони постійно надсилають бійцям передачі: тепловізори, спальники, карімати, бронежилети, продукти харчування. Такій допомозі чернігівці надзвичайно раді. Але, мабуть, найбільше тішаться з листів та малюнків від найменших жителів Сіверщини.

Мобілізовані сіверяни до служби ставляться як до обов’яз­ку. Але хочуть бачити і результати свого перебування на Сході.

– Ми готові звільняти Донбас, – переконує офіцер. – Та хочемо чути від керівництва АТО чіткі команди і знати, що нас ведуть до перемоги. Імітація бойових дій нікому не потрібна, тим більше, що ледь не щодня гинуть наші побратими.

Про Луганщину чернігівець відгукується з оптимізмом.

Офіцер 13-го батальйону: «Моя війна почалася з Майдану»

– Переважно люди там україномовні, – каже Ігор Андрійченко. – У селах розмовляють суржиком, але патріотизму серед місцевих там теж не бракує. Багато населених пунктів прикрашено національною символікою. Щоправда, більшість населення все-таки пасивно спостерігає за тим, що відбувається.

Після кількох місяців перебування військових на Луганщині місцеві стали набагато прихильніше ставитися до наших бійців: дехто з вояків потоваришував із молоддю, а Сватовський міський голова навіть організовує збір допомоги для української армії. Налагодили там і своєрідний бартер: солдати обмінюють у місцевих надлишки їжі на молоко, адже завдяки допомозі небайдужих людей проблем із продовольством у батальйону немає. За словами чернігівця, ті, хто відкрито підтримує сепаратистів, нині у меншості. Приміром, із 600 жителів одного із сіл за самопроголошені республіки виступають лише близько сотні.

Ігор Андрійченко також зазначив, що десятитисячних зарплат, обіцяних владою, військові не бачать.

– Перша моя зарплата була 2200 гривень, друга – 3700 гривень, – каже лейтенант. – У солдатів зарплата набагато менша, вони отримують до двох тисяч гривень.

А от проросійським бойовикам платять справно.

– У Сватово нам показували прейскурант, який знайшли в найманців. Так от, за полоненого офіцера бойовикам обіцяли 5 тисяч доларів, за полоненого солдата – 3 тисячі доларів, за офіцерів вищого командного складу – від 10 тисяч доларів. За вбитого офіцера – тисяча доларів, за вбитого солдата – 300 доларів, – розповідає боєць.

Офіцер 13-го батальйону: «Моя війна почалася з Майдану»

Втім, у відкрите протистояння чернігівський батальйон поки що не потрапляв. Незабаром Ігорю треба повертатися на Луганщину. Офіцер налаштований на перемогу і не сумнівається, що Україна здолає агресора. Чернігівець каже, що війна для нього почалася ще з Майдану, активістом якого він був.

Віталій НАЗАРЕНКО

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий