ПАТ «Млибор» в очікуванні сільгоспвиробника

35


ПАТ «Млибор» в очікуванні сільгоспвиробника

Чернігівське підприємство «Млибор»

має славну й добру історію і за всі роки свого існування, а це вже більше піввіку, постійно нарощувало потужність і модернізувало обладнання. На сьогодні високорозвинуте й багатогалузеве підприємство є одним із найбільших підприємств України, що має високомеханізоване зерносховище — елеватор, призначений для зберігання та доведення до кондиційного стану будь-якого зерна у великій кількості. За останні роки підприємство придбало та встановило чотири найсучасніших зерносушарки, що теж вкрай необхідні для якісної обробки зерна.

Сьогодні підприємство в очікування сільгоспвиробників — надійних партнерів, які забезпечать стабільне функціонування «Млибору». Воно в свою чергу здатне допомогти сільськогосподарським підприємствам не лише зберегти вирощений урожай зернових, а й зробити його якісним. Без плідної співпраці обох операторів сільськогосподарської галузі важко буде й тим і іншим, — вважає директор ПАТ «Млибор» Володимир Омелюх, з яким ми поспілкувалися на початку гарячої пори збору зернового врожаю.

— Пане Володимире, підприємство, що ви очолюєте, входить до числа найбільших переробних підприємств України, втім, не всі чернігівці знають, чим сьогодні живе «Млибор», які проблеми вирішує, які завдання ставить перед собою. Розкажіть, які питання сьогодні для підприємства найнагальніші.
— Наше підприємство добре знають на теренах України, ми ведемо активну діяльність на ринку зернових, починаючи з 1962 року. Спочатку це був невеличкий люпиновий завод, потім додалося комбікормове виробництво, був збудований невеликий млин та елеватор, у 1996 році підприємство акціонувалося. Ми постійно займаємось оновленням обладнання й сьогодні можемо говорити про сучасне потужне виробництво. Протягом 2013—2014 років підприємство витратило на модернізацію близько 3,5 млн. грн. Сьогодні ми повністю готові до прийняття нового урожаю 2014 року. Потужність нашого підприємства дозволяє тривалий час надійно зберігати великі обсяги зерна. Завдяки зручній транспортній інфраструктурі, наявності автомобільної та залізничної колій та розвинутої логістики ми маємо можливість отримувати та відвантажувати зернові у великих обсягах. Так, за маркетинговий 2013— 2014 рік ми прийняли 125755 т зерна, здійснили доочищення 442127 т*% та сушіння 1422503 т*% зернової продукції. Ми орієнтовані на сільськогосподарські підприємства Чернігівської області, бо це насамперед дає можливість не витрачати гроші на зайві транспортні витрати. Сподіваємось, що і цьогорічні показники будуть не гірші, а завдяки сільгоспвиробникам і кращі.

— Будь-який селянин знає, що важливо не лише виростити гарний урожай, а й його зберегти. Ваше підприємство надає послуги не лише зі зберігання зерна, а й із його очищення та сушіння, тобто доведення зерна до необхідних якісних параметрів. Тільки з гарного зерна може вийти гарне борошно. У яких обсягах ви готові надавати такі послуги?
— Так, дійсно, ми готові надавати ці послуги. За останні роки підприємство придбало і встановило 4 надпотужні зерносушарки. Але всі вони розраховані на великі обсяги виробництва. Наприклад, сушарка МС на 600 т на добу, а ЄБІ на 2000 т на добу. На жаль, наш сучасний млин уже два роки стоїть законсервований, бо він теж розрахований на великі обсяги зерна. Ми готові працювати з будь-яким замовником від 100 т, інакше це економічно не вигідно. Ми плануємо в цьому році прийняти зерна на 10— 15% більше, ніж у минулому році, а це десь 140 тисяч тонн зерна.

— Для економіки країни вкрай необхідно, щоб підприємство працювало стабільно, бо від цього залежать поповнення до бюджету. Ваше підприємство робить великий внесок у бюджет міста й постійно сплачує податки, а скільки воно сплатило податків за минулий рік?
— Стабільність роботи підприємства вигідна не лише йому, а й країні загалом. Це й робочі місця, і заробітна плата, і поповнення бюджету. Держава повинна підтримувати виробництво, особливо орієнтоване на сільськогосподарську галузь, бо від стану сільського господарства залежить стабільність держави і її економічні показники. Наше підприємство за минулий рік лише податку на прибуток сплатило 549,156 тисяч грн., а крім цього, ще й податок на землю, єдиний соціальний податок, податок з доходів фізичних осіб тощо. А якщо підприємство не буде працювати, буде невигідно всім.

— На мою думку, найбільше буде невигідно людям, які зайняті важкою сільськогосподарською працею. Зараз у них гаряча пора, і чи будемо ми з якісним хлібом, залежить від природи, людей, які вирощують хліб, і вашого підприємства, котре його зберігає. Скільки людей працює на вашому виробництві?
— На сьогодні на підприємстві працює 138 людей, із них більшість чоловіків, але є й жінки. Ми забезпечуємо повну соціальну захищеність наших працівників, вони стабільно отримують заробітну плату, що вища за середню по місту. Кожен працівник переживає за свою роботу і має сподівання, що підприємство буде працювати стабільно, чим забезпечить матеріальний добробут їхніх родин. А стабільність підприємства залежить від сільгоспвиробників та, безперечно, від держави, котра повинна дбати про виробництво. І не лише про виробничий процес, а й про стан доріг, як автомобільних, так і залізничних, оскільки для економічно вигідної логістики транспорту потрібні якісні дороги, про недопустимість шалених цін на паливо, газ та електроенергію, про зменшення податків та гарантовані закупки зерна. Все це забезпечить безперебійну роботу підприємств, стабільні ціни на послуги та товари.
На завершення розмови хочу побажати жителям славного Чернігова та Чернігівської області щастя, здоров'я й віри в краще майбутнє нашої держави.

Марта Єлісєєва, тижневик «Чернігівські відомості» №27 (1215)

По материалам http://www.gorod.cn.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий