Перейти на європейські стандарти автоматично не вийде. Потрібна Національна програма

27


Ділова спільнота закликає  якнайшвидше сформувати Національну програму адаптації української економіки до умов зони вільної торгівлі з ЄС. «Це початок довгого шляху ствердження в Україні сучасних європейських стандартів. Важливо, щоб після підписання Угоди Україна, перш за все, уряд і парламент, максимально підсилила розробку та виконання програм з адаптації вітчизняної економіки до умов зони вільної торгівлі», — заявив президент УСПП, голова парламентського об’єднання «Економічний розвиток» Анатолій Кінах. За його словами, бізнесову спільноту турбує те, що немає системних дій влади щодо планування адаптаційного періоду для вітчизняного ринку. Адже незворотня євроінтеграція це не тільки великі можливості для експорту, а ще й посилення конкуренції на внутрішньому ринку, який стане більш відкритим.

«Автоматично, сама по собі наша економіка не перебудується. Адже нині за багатьма параметрами вона навіть неконкурентоздатна. У нас надзвичайно дорогі кредити, через це оновлювати потужності виробникам важко, не кажучи вже про запровадження інноваційних технологій.  Відтак фізична й моральна зношеність основних фондів у нас подекуди сягає 60%. Звідси занадто висока енергоємність продукції та дуже мала продуктивність праці — у три-чотири рази нижче за середньоєвропейську. В Україні недосконалі регуляторна та податкова політика. А це відлякує інвесторів», — каже Анатолій Кінах.

Негайно почати розробку Національної програми з адаптації економіки уряд та парламент мають також і з огляду на втрату ринків пострадянського простору, зокрема, російських. Великими втратами для бюджету обернеться і військовий конфлікт на сході країни. Адже Донеччина та Луганщина вкупі давали близько 16% ВВП. «Потрібно мінімізувати ці втрати шляхом диверсифікації експорту, підвищення платоспроможності внутрішнього ринку, його ділової активності. Через ризики, які з'явилися останнім часом, а це питання безпеки, територіальної цілісності, складне становище у банківській та фінансовій сферах, ми просто не маємо часу на тривалі роздуми. Національна програма євроадаптації має розроблятися вже сьогодні. Ми готові долучитися до її реалізації, підтримати ініціативи влади інтелектуальним і кадровим потенціалом», – підсумував президент УСПП.  

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий