Питання дитячого паліативу підняли люди мистецтва у виставі «Оскар і рожева пані»

4


За даними Міністерства охорони здоров’я України, у 2013 році паліативної допомоги потребували 17 500 дітей, з них близько 1000 – віком до 1 року, 300 – дітей з онкологічними захворюваннями, 70 — дітей хворих на ВІЛ/СНІД.

Сьогодні більшість маленьких пацієнтів з гострими захворюваннями найчастіше помирають або вдома без якісної паліативної допомоги та належного знеболення, або в реанімаційних відділеннях – відірвані від родини. 

Тому, питання дитячої паліативної допомоги на сьогоднішній день в Україні, зокрема у Чернігові, дуже актуальне і наболіле.

Так, 30 жовтня, у Чернігівському драматичному театрі, пройшла прем’єра унікального арт-проекту «Оскар і рожева пані»,  за мотивами всесвітньо відомого роману Еріка-Еммануеля Шмітта.

Вистава направлена, зокрема, на просвітницьку діяльність з питань дитячого паліативу.

Ініціатором створення арт-проекту стала заслужена артистка України і виконавиця головної ролі Ірма Вітовська. З власного досвіду вона знає, як людям, які тяжко хворіють і вже не є виліковними, необхідні знеболюючі.

Після побаченої фото-виставки у 2011 році «Діти, яких не існує», Вітовська зрозуміла, що питання дитячої паліативу закрите для пересічних громадян. Після цього, вона і «загорілася» питанням створення проекту, який би інформував громадян про існування даної теми. Але, фільм вони б не потягнули, тому вирішили створити виставу.

Фінансується проект за рахунок котів Фонду «Відродження» і прем’єра вистави відбулася у жовтні минулого року.

За словами Ірми Вітковської, їй дуже приємно, що багато людей, після вистави, зацікавилися даним питанням. Серед них і народний депутат від Чернігова Сергій Березенко.

«Театр має соціальний вплив на суспільство», — каже заслужена артистка. Метою театральної вистави стало донести до пересічних громадян, що таке паліатив. А, зібрані кошти від продажу білетів, колектив арт-проекту залишає у кожному місті, де проходить вистава, на Програми розвитку створення паліативних відділень у цьому місті та бригади паліативної допомоги. Наприклад, у Житомирі вони залишили виручених 26 тисяч гривень.

Так само, кошти від вистави, що проходитиме у Чернігівському драмтеатрі, залишаться у місті.

Народний артист України, режисер-постановник вистави Ростислав Держипільський розказав, що в Україні більшість людей навіть не знають, що таке паліативна допомога, хоспіси і т.п. Саме тому, важливо, що багато політиків, видатних людей та звичайних громадян зацікавилися цією темою після вистави.

Владислав Кухар, начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради зауважив, що на сьогоднішній день відсутня законодавча база щодо паліативної допомоги дітям. Тому, враховуючи це, дуже важко запустити роботу з цього питання.

Кухар відзначив, що дуже вдячний Чернігівському міському голові Владиславу Атрошенку на народному депутату Сергію Березенку, які запустили дану Програму у Чернігові. «Вони є комунікаторами між владою і громадою у вирішенні цього питання»,- каже Кухар.

Також, за його словами, управління охорони здоров’я підготувало бригаду паліативної допомоги, до якої увійшли не лише меди, а й психологи. Вони проходили навчання в Івано-Франківську. На сьогоднішній день ця бригада працює, але, законодавчо її робота ніяк не визначена, і це є великою проблемою суспільства.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий