Поведінка терористів на місці катастрофи Боїнг-777 стало шоком для світу — дипломат

85


Представники зарубіжних країн були шоковані поведінкою проросійських бойовиків на місці катастрофи Боїнг-777, вести з якими переговори після краху авіалайнера було дуже важко — заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба. Про це він заявив в ефірі телеканалу БТБ. «Якщо з так званими лідерами ЛНР, ДНР можна було розмовляти до трагедії Боїнгу і вести якийсь діалог консультативний, то зараз, навіть з моральної точки зору, — дуже болісно підтримувати з ними якийсь контакт. Тому що їх позиція оповита брехнею, перекручуванням фактів і спробами приховати сліди свого власного злочину », — сказав Кулеба. 

  Він зазначив, що якщо українська сторона ще була готова на переговори з терористами заради виходу з цієї кризової ситуації, то іноземні партнери були просто шоковані. «Коли з цим зіткнулися ми, українці, які розуміють природу цих людей, ми ще до цього більш-менш адаптувалися і навчилися вести з ними діалог для вирішення цієї кризової ситуації. Але коли з цим зіткнулися наші іноземні партнери: малайзійці, голландці, які негайно примчали на місце трагедії — вони були шоковані », — розповів Кулеба. 

  Він підкреслив, що поведінка бойовиків на місці трагедії стало не меншою драмою для світової спільноти, ніж крах самого Boing -777 і загибель сотень людей. «Тобто зараз світ переживає другу хвилю цієї драми. Перша — це загибель літака і загибель людей. А друга драма — це абсолютно знаходиться поза рамок моралі ставлення терористів до останків загиблих і до місця злочину. Тому що фактично їх дії на місці злочину знижують наші шанси на встановлення правди. Тому що деталі зруйнованого літака переміщаються, кудись відвозять, ховаються », — сказав Кулеба. 

  Позитивним дипломат назвав факт передачі українській стороні бортових самописців, хоча це і було пов’язане з великими труднощами. «Проте, з позитивного — це те, що вдалося забрати у них чорні ящики. Це практично детективна історія, і я сподіваюся, колись настане час, коли учасники цього процесу зможуть розповісти всі її нюанси », — зазначив Кулеба.

Україна зацікавлена ​​в оперативному і об’єктивному розслідуванні загибелі Боїнг-777

Україна направила всі свої зусилля на те, щоб забезпечити оперативне та об’єктивне розслідування причин загибелі Боїнг-777 Малазійських авіаліній. Про це в ефірі телеканалу БТБ заявив Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба. «Офіційно все, як і кілька днів тому, коли Президент України заявив, що ми зацікавлені в максимально оперативному, повному і об’єктивному розслідуванні цієї справи. З цього моменту всі кроки були спрямовані на те, щоб імплементувати цю формулу в життя. І останній наш крок — ми офіційно передали розслідування цього інциденту Голландії як країні, яка втратила найбільша кількість громадян у цій катастрофі », — сказав Кулеба. 

Він додав, що Нідерланди будуть проводити розслідування спільно з експертами з інших країн і міжнародними організаціями. «Чому Голландія? По-перше — у неї є експертиза в цій сфері. По-друге, Голландія не має політичної ангажованості та світ буде ставитися до її висновків з великою довірою. І по-третє, голландські експерти не будуть працювати самостійно, вони будуть працювати з британськими експертами, у яких є одні з найкращих технологій з розшифровки чорних ящиків », — пояснив Кулеба. 

Дипломат підкреслив, що до комісії з розслідування може приєднатися кожна з держав, які причетні до трагедії. «Вони працюватимуть з експертами ІКАО, так само США, України, Малайзії. Кожна держава, громадянин якого загинув на борту цього літака або яке причетне до цієї ситуації, має право делегувати свого представника до комісії з розслідування », — підсумував Кулеба.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий