Польща змінює правила працевлаштування українців

2


Польща змінює правила працевлаштування українців

Про це повідомляє Польське радіо.

«Замість заяв роботодавців про намір доручити виконання роботи іноземцю (пол. Oswadczenie o zamiazre powierzenia pracy cudzoziemcowi) будуть діяти дозволи (Zezwolenie na prace dla cudzoziemcow), які будуть видавати районні бюро праці (пол. Powiatowy Urzad Pracy)», ─ йдеться в повідомленні.

Голова Польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота пояснює, що нинішні проблеми пов’язані з тим, що, бажаючи спростити процедуру працевлаштування сусідів з-за східного кордону, в Польщі діють надмірні спрощення. За його словами, заяви не реєструють на центральному рівні, а це ускладнює їх перевірку.

Він зазначає, що є роботодавці, які подають значно більше заяв, ніж вони в змозі найняти працівників. Отже, частина документів потрапляє на чорний ринок.

Піхота вважає, що ця проблема незабаром зникне. З 2017 року замінять заяви на дозволи, які будуть видавати бюро праці. Видаватися вони будуть автоматично, але завдяки реєстрації, їх справжність стане простіше перевірити.

Голова Польсько-української господарської палати визнає існування ризику, який полягає в тому, що Центри зайнятості не встигатимуть із перевіркою заяв. При цьому він додав, що є ідея, щоб оплати за видачу цих дозволів залишалися в бюро, а це дозволить наймати додаткових працівників.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий