Про тваринництво, птахівництво і прогнози на врожай

63


Аграрна галузь Чернігівщини демонструє позитивну динаміку. За результатами п’яти місяців нинішнього року виробництво сільгосппродукції збільшилося на 0,5%. Про це нещодавно під час брифінгу повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко.

Врожай буде не гіршим ніж торік

– Галузь працює стабільно і пріоритетами для неї, як і раніше, є розвиток рослинництва, передусім зернових культур, та тваринництва. Зокрема, для агрономії в регіоні створюють належні умови: від забезпечення насінням, технікою для збирання й перевезення врожаю до ємностей для його зберігання – сушарок та елеваторів. На сьогодні їх потужність дозволяє зберігати 2,5 мільйона тонн збіжжя, – розповів Олександр Савченко.

Наразі на полях області триває збиральна кампанія. Найактивніше на півдні Чернігівщини – у Варвинському, Бахмацькому та Ічнянському районах.

– Перші намолоти показали, що врожайність буде більшою ніж торік. Очікуємо зібрати близько 3 мільйонів 150 тисяч тонн зерна. Звісно, за сприятливих погодних умов, – прогнозує директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Тваринництво

На жаль, за словами Олександра Савченка, останнім часом спостерігається тенденція до зменшення поголів’я великої рогатої худоби. Це пов’язано з демпінгом цін на зерно восени 2013 року та ростом ціни на паливо нинішнього року. Проте заради збереження робочих місць облдержадміністрація застосовує важелі впливу, які мотивують орендарів сприяти розвитку тваринництва.

А ось селяни не хочуть вирощувати велику рогату худобу через низькі закупівельні ціни на молоко.

У такій ситуації, на думку Олександра Савченка, захищати інтереси селян потрібно на законодавчому рівні.

– Як мені відомо, до Верховної Ради подано законопроект, автори якого пропонують зафіксувати мінімальну закупівельну ціну на молоко, – повідомив чиновник.

Розвиток птахівництва

В області на 7% збільшилося поголів’я свиней і птиці.

– На Чернігівщині птицю вирощують у сільгосппідприємствах Щорського, Город­нян­­ського та Прилуцького районів. Окрім цього, на Козелеччині будують першу в Україні велику качину ферму, розраховану на 10 міль­йон голів птиці. Це підприємство із закритим циклом виробництва (з кормовою базою, цехами вирощування, забою та переробки. – Авт.) наситить продовольчий ринок країни і області. Передбачається, що на підприємстві створять півтори сотні робочих місць, – запевнив доповідач.

Молочні заводи переорієнтовують на європейські ринки

Не найкращим чином позначаються на аграрній галузі Чернігівщини заборони на ввезення продукції до Російської Федерації. Останнім часом перелік заборонених підприємств молочної продукції поповнили Менський сиркомбінат, який на 98% орієнтований на російський ринок, та Чернігівський молокозавод.

– Щоб не втратити виробництво, вживають заходів щодо переорієнтації підприємств на ринок Європейського союзу. Процес сертифікації молочної продукції нині проходить і дочірнє підприємство «Красносільське молоко», щоправда, він може тривати від 6 місяців до 2 років, адже сертифікуються не лише переробні підприємства, а й зони заготівлі, – підсумував Олександр Савченко.

Ірина ОСТАШКО

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий