Режим Януковича. Чи настане кара за антидержавні злочини?

11


Режим Януковича. Чи настане кара за антидержавні злочини?

У п’ятницю, 28 жовтня в телеефірі прозвучала заява високопоставленої офіційної особи про те, що десятки мільйонів українців самі знали чи відчували: без російської підтримки Янукович позбувся би влади ще наприкінці 2013 року, а Революція гідності закінчилася б без крові.

Про це в ефірі програми «Шустєр LIVE» заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос. Ща його словами, екс-президент Віктор Янукович і його оточення були змушені продавати державні інтереси України в інтересах РФ, оскільки скарбниця була розграбована. «Ця вся компанія була приречена розвернутися в інтересах сусідньої держави і здавати, продавати державні інтереси», — зазначив Матіос.

За словами головного військового прокурора, в матеріалах по кримінальних справах наближеного до «сім’ї» бізнесмена Сергія Курченка й екс-міністра доходів і зборів України Олександра Клименка є дані, куди пішли гроші російського кредиту, взятого в грудні 2013 року.

«Ми досліджували через казначейство, через інші інструменти, куди ж поділися 3 млрд дол., узяті в борг у Росії, які прийшли вже під час революції… Більше 800 млн дол. були одразу, навіть без заходу в Україну, спрямовані на погашення божевільних боргів з величезними процентними ставками за кредитами України», а інші кошти були спрямовані бюджетникам, причому не всім. «Вдумайтеся, більше 2 млрд дол. були виплачені всім бюджетникам, всім, хто мав відношення до влади, щоб влада встояла. Не було б цього кредиту, революція закінчилася б до Нового року без крові. Але вливання і підтримка тих, хто патологічно грабував державу, дала їм можливість ще протягнути і призвести до трагічних подій», — підкреслив Матіос.

За його словами, високопоставлені чиновники за режиму Януковича «вимивали» державний бюджет, будували за крадені гроші різного ґатунку вертолітні майданчики і садиби, на кшталт «Межигір’я». А стратегічні підприємства тим часом розпродавалися за безцінь пов’язаним із екс-президентом бізнесменам.

Чи існують підстави не вірити головному військовому прокурору? Ні. Ба більше, цілком імовірно, він навіть применшив масштаби втрат від корупції «нагорі» та розкрадання кредитів — адже не всі подробиці «вимивання» та «відмивання» грошей фіксувалися на папері та можуть наразі бути доступні слідству. Певен, читачі «Дня» пам’ятають численні публікації та телевиступи політиків й експертів після Революції гідності, де розказувалося, хто, скільки й куди переправив мільярдів — включно з самим Віктором Федоровичем.

А тим часом ані закону про спецконфіскацію немає, ані арештів усіх тих, хто розкрадав і вивозив з України кошти чи допомагав у цьому, ані гучних судових процесів, які мали б уже давно розпочатися, ані націоналізації без грошової компенсації вкрадених у народу й держави матеріальних активів. І не лише українські пересічні громадяни, а й лідери наших західних партнерів спантеличено чухають потилиці: що це робиться в Україні, що нічого (крім слів, часом дуже гучних) у цій сфері не робиться?

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий