Санкції проти Росії жорстко вдарять по економіці РФ — економіст

77


Третій рівень санкцій проти Росії жорстко вдарить по фінансовому стану цієї країни. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту телеканалу БТБ заявив економіст, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. За його словами, нові обмеження покликані ускладнити доступ російських банків до ринків капіталу. І слід очікувати серйозного відтоку грошей з Російської Федерації. Перший сигнал вже є — стрімка девальвація рубля. Центробанк Росії змушений витрачати золотовалютні резерви на підтримку курсу. Регулятор підняв облікову ставку, що призвело до збільшення вартості валютних кредитів. 

  «Очевидно, коли вводяться санкції для економіки, яка є експортоорієнтованої (а не забувайте, що 40% свого ВВП росіяни формують за рахунок експорту товару), коли немає такої можливості продавати їх на звичних ринках, буде уповільнення зростання або взагалі економічний спад», — сказав Устенко. 

  Нагадаємо, що 28 країн-учасників ЄС на зустрічі в Брюсселі одностайно затвердили пакет санкцій проти Росії. Нові обмеження торкнуться нафтову сферу, оборону, поставки продукції подвійного призначення. Призупинений також доступ Росії до банківського фінансування і передовим технологіям. Також США ввели санкції проти банку ВТБ, Банку Москви, Россельхозбанка і «Об’єднаної суднобудівної корпорації». Крім того, Вашингтон заморожує кредитування експорту до Росії і фінансування проектів з розвитку. Про розширення санкцій проти Росії вже оголосили Японія і Канада.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий