Стаха замінить електроніка

39


Стаха замінить електроніка

За допомогою електронної системи голосування творити історію Чернігова та вирішувати долю його жителів невдовзі будуть депутати міської ради.

Які переваги та «підводні камені» голосування картками з електронними чипами?

Картка для голосування електронною системою «Тайден», яка, до речі, вже встановлена у міській раді, виглядає як звичайна пластикова таксофонна картка.

Вона містить чип, на якому буде зберігатися інформація про депутата-власника картки: його прізвище, приналежність до фракції або ж депутатської групи.

Це дасть змогу комп’ютерній програмі при поіменному голосуванні відображати який депутат проголосував «за», який «проти». Окрім того, програма зможе показувати результати голосування по фракціям.

Нюанси голосування новою системою обговорили сьогодні під час робочої наради у міській раді. Заступник міського голови Станіслав Віхров коротенько розказав присутнім на нараді керівникам фракцій про технологічні можливості електронної системи голосування.

Розробники пропонують, щоб сам процес голосування тривав 10-15 секунд. Після чого всі дані система покаже на екран. Учасників наради турбувало декілька питань. Наприклад, депутат від фракції «Батьківщина» В’ячеслав Лебідь пропонував, щоб кожне голосування було поіменним і відкритим.

Таким чином громада знатиме «своїх героїв» в обличчя.

Окрім того, депутат вважає, що результати голосування в режимі он-лайн повинні з’являтися на сайті міської ради.

Певна суперечка виникла під час обговорення питання де мають знаходитися картки – у депутатів, чи у міській раді.

Одні підтримують те, щоб картки були безпосередньо у депутатів, інші навпаки – щоб картки знаходилися у міській раді і видавалися під розписку персонально депутату на початку сесії. І забиралися назад по її закінченню.

Мовляв, таким чином унеможливиться голосування «за себе і того хлопця».

Тож, вже найближчим часом (хоча на наступній сесії голосуватимуть ще під «пильним» керівництвом Артема Стаха) депутатський корпус чернігівської міської ради голосуватиме електронною системою.  

По материалам http://svoboda.fm/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий