Третя хвиля накрила Україну: жінки в істериці — чоловіки йдуть «зраджувати» диван

435


Третя хвиля накрила Україну: жінки в істериці — чоловіки йдуть «зраджувати» диван

Учора в Україні втретє оголошено часткову мобілізацію.

Депутати вирішили забрати працюючих чоловіків на фронт і затвердили Указ Президента України від 21 липня 2014 року № 607 «Про часткову мобілізацію».

За відповідне рішення проголосувало 232 народних депутати.

 Закон набрав чинності з дня його опублікування.

Українців охопила паніка – на вулиці, у соціальних мережах чути безліч питань і практично цілковиту відсутність будь-якої роз’яснювальної інформації. Кіпішують здебільшого жінки – батьки, брати, чоловіки та діти вже пережили дві хвилі мобілізації і залишились боронити дім на дивані. Тепер дамоклів меч навис і над їхніми головами…

Насправді патріотів у Чернігові вистачає. Варто лише поглянути довкола, під ноги – місто рясніє патріотичними малюнками та символікою.

Але байдужість держави знімає пелену з очей і над власним життям нависає небезпека…

Кого цього разу покличуть до армії? Відкинувши офіційні відписки «зверху», начальник Регіонального медіа-центру МО України в м. Чернігові підполковник Вадим Мисник нам пояснив на пальцях всю суть третьої хвилі.

— Кого цього разу мобілізують? Чи покличуть тих, хто жодного разу не тримав у руках зброю?

— В Законі «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» чітко визначено категорія військовозобов’язаних які підпадають під часткову мобілізацію. Але в першу чергу призиватимуть чоловіків, які мають за плечима досвід військової служби, участь у миротворчих операціях та бойових діях.

Третя хвиля часткової мобілізації дасть змогу привести у бойовий стан 15 бойових частин і 44 частини бойового забезпечення.

Призовників розподілять по частинах, згідно зі спеціальностями, де вони мають відновити втрачені навики.

Відтепер збільшений «мобілізаційний» вік: старші офіцери (вищий командний склад) підлягають мобілізації до 65 років, інші категорії — до 60 років.

Мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом. В подальшому виконання заходів часткової мобілізації залежатиме від воєнно-політичної обстановки в країні.

— Скількох чоловіків покличуть у військо?

— В Законі не визначено конкретної чисельності військовозобов’язаних, яких мають призвати.

Потребу у військовозобов’язаних за необхідними спеціальностями визначатиме кожне силове відомство окремо, яке зробить свій розрахунок і передасть у військові комісаріати. Відповідно з цим розрахунком призиватимуться люди.

— Інтернет говорить про 4 хвилі мобілізації. Цю називають «третьою», за нею у країні мають вводити воєнний стан…

— Це суто військово-теоретичне питання. Його практична реалізація залежить від наявності зовнішньої військової загрози нашій країні за рішенням керівництва держави. На даний час Збройні Сили України виконують бойові завдання в умовах особливого періоду, зокрема, реалізуючи заходи часткової мобілізації.

 — Якщо чоловік тяжко хворіє, але не має документальних доказів та не стоїть на обліку. Куди йому йти, якщо отримав повістку – у лікарню чи ставати у ряди бійців?

— У військових комісаріатах врахували недоліки попередніх хвиль мобілізації. Тож прибуваючих до військкоматів громадян  обстежуватимуть лікарі та вивчатиметься їхній сімейний стан. Для спрощення роботи з визначення придатності або непридатності громадян до військової служби, вони мають представити документальне підтвердження.

Натомість, за ухилення від призову за мобілізацією передбачена відповідальність, згідно з ст. 336 Кримінального кодексу України – позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

— Тільки вчора стало відомо про мобілізацію, а в Козелецькому районі з минулого тижня носять повістки… Куди спішать у районі?

— Військкоматами проводилися попередня підготовча робота до третьої хвилі часткової мобілізації. Уточнювалися облікові дані та наявність мобілізаційного ресурсу в районах. З набранням чинності Закону про часткову мобілізацію призов військовозобов’язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України та інших силових відомств здійснюватиметься в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.

З метою вирішення нагальних проблемних питань під час проведення заходів часткової мобілізації, викриття проявів хабарництва та корупції діють телефони гарячої лінії.

Чернігівський обласний військовий комісаріат

— оперативний черговий, тел: (04622) 3-13-04;

— заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом підполковник Вадим Ігорович ЛІЛЬЧИЦЬКИЙ, тел: (066) 821-00-78.

Чернігівський об’єднаний міський військовий комісаріат

— черговий, тел:(04622) 3-13-15;

— ТВО міського військового комісара підполковник Сергій Васильович МОСКАЛЕЦЬ, тел: (093) 358-90-81.

По материалам http://svoboda.fm/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий