У Раді пропонують зобов’язати членів НАЗК, НКРЕКП, Рахункової палати та громадських активістів-борців з корупцією декларувати своє майно

5


У Раді пропонують зобов’язати членів НАЗК, НКРЕКП, Рахункової палати та громадських активістів-борців з корупцією декларувати своє майно

Народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко зареєстрував в парламенті законопроект 5318, яким пропонується збільшити коло осіб, які мають подавати електронні декларації.

Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ.

Народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев»янко зареєстрував в парламенті законопроект 5318, яким пропонується збільшити коло осіб, які мають подавати електронні декларації. Зокрема, мова йде про голову та членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв»язку та інформатизації, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, членів Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Дерев»янко відмічає, що чинне законодавство передбачає залучення громадськості до формування, реалізації та моніторингу антикорупційної політики, здійснення громадського контролю за діяльністю Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). 

«Однак останнім часом стали непоодинокими випадки звинувачень у недоброчесності окремих знакових представників громадських організацій, які борються з корупцією. Це дискредитує ідею громадського контролю у сфері запобігання та протидії корупції, негативно позначається на іміджі відповідних осіб, інституцій громадянського суспільства, держави», — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

На переконання Дерев»янка, розв»язання такої ситуації можливе шляхом поширення на вищезазначених осіб певних превентивних антикорупційних механізмів, у тому числі механізмів фінансового контролю. «Це б мінімізувало спекуляції навколо статків таких осіб», — додав він.

Зокрема, законопроектом пропонується:

1. Визначити належність до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, голови та членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв»язку та інформатизації, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, членів Національного агентства з питань запобігання корупції, Рахункової палати, представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.У зв»язку з цим на зазначених осіб поширюватиметься обов»язок щодо подання та оприлюднення декларацій за 2015 рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК.

2. Проводити спеціальну перевірку стосовно осіб, які претендуватимуть на посади у вищезгаданих органах, згідно із законом «Про запобігання корупції».

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий