У список начальства для відправки на війну потрапили навіть найбагатші

34


 

Хто зараз воює за Україну на Донбасі? Ідейні патріоти і сільські хлопці з простих небагатих родин. Начальство і діти багатіїв, як правило, не воюють. Така думка побутує в народі. Її, на жаль, підтверджує гіркий список адрес, куди прийшли похоронки: село Вільшане Сосницького району, село Рибинськ Корюківського. Ріпки. Ніжин.


Жінки і матері протестують, навіть перекривають дороги.

На цьому фоні список чернігівського начальства і багатіїв, яких нібито збираються відправити в зону АТО, викликав суперцікавість. У списку 90 осіб. Під номером 49 Василь Білогура, депутат Чернігівської міськради, під номером 50 — Сергій Вакуленко, перевізник, під номером 52 — Андрій Кужельний, депутат і бізнесмен, обидва сини відомого банкіра Миколи Тарасовця (номери 57 і 58) і навіть директор Чернігівського ринку «Нива» Олег Мороз. Там іще чимало і чиновників, і депутатів. Двоє з них давно воюють — пішли добровольцями. (Можливо, список склали ще у квітні-травні).

Версія, шо поширюється у соцмережах

Список склали на вимогу народного депутата Валерія Дубіля. Він вручив його губернатору Володимиру Івашку. Губернатор викликав обласного військкома Костянтина Нікуліна і сказав: «Цих усіх у зону АТО. У саме пекло». Нікулін нібито заперечив: «Як же я їх відправлю? У кого бронь, хто калічний». «Нічого не знаю. Відправити!»

Версія уточнює: таким чином Дубіль вирішив провести зачистку тих, хто його не обожнює. Або ще гірше — перебуває у команді нардепа Атрошенка, з яким у Валерія Дубіля негласне протистояння за вплив у Чернігові та області.

Версія з точки зору здорового глузду

Провокація. Володимир Івашко не став би такого робити. Валерій Дубіль такого йому б не доручав. Це надто тупо.

! все-таки думка кусає — а раптом було?

Подзвонила Костянтину Нікуліну:

— Можете сказати рішуче «ні», що цієї розмови не було?

— Такого я казати не буду. Не хочу з вами говорити.

Нікулін ображений на журналістів. Можливо, тому наїжачився.

Звернулись до губернатора:

— Чи було таке, що ви викликали Нікуліна, вручили йому список і сказали: «Цих усіх у зону АТО!»?

Хто, на вашу думку, міг скласти такий список? У ньому ке просто прізвища, ім’я та по батькові, а ще й детальні адреси, телефони.

Івашко відповів очікувано:

— Жодних розмов про якусь вибірковість мобілізації в області не було. І не могло бути. Мобілізацією займається військовий комісаріат. І проводить її у чіткій відповідності до закону. І ви знаєте, що у першу чергу до Збройних сил України були призвані чоловіки, які мають військову спеціальність.

Наше ж завдання — надати посильну допомогу сім’ям мобілізованих. За останні тижні органи соціального захисту відвідали вже майже 3,5 тисячі сімей по всій області. Я доручив головам РДА, представникам місцевої влади та соціальним працівникам обов’язково допомогти кожній родині. Якщо не матеріально, то по-іншому. Комусь потрібна допомога з оформлення документів. Іншим — невелика допомога по господарству. А комусь важлива увага з боку держави.

А щодо якихось списків, то про них краще запитати тих, хто так завзято коментує та поширює цю недостовірну інформацію. Думаю, у тяжкий для країни час не варто займатись поширенням чуток та дезінформацією населення. У мене, наприклад, для цього просто немає часу. Робочий день складається з робочих зустрічей, перевірок об’єктів життєзабезпечення області, координуємо заходи щодо енергетичної безпеки області через проблеми з газом, переходимо на альтернативні види палива. Вирішуємо проблему нестачі коштів учителям. Область збирає врожай. Почали по-новому працювати з інвесторами. Підвищились тарифи на ЖКГ, тож відпрацьовуємо роботу органів соцзахисту щодо надання субсидій та компенсацій. Перевіряємо мобілізаційний ресурс.

У народного депутата Владислава Атрошенка «Вісник» запитав:

— А ви не хочете список скласти?

— Я таким не займаюся, адже вважаю подібні методи боротьби з опонентами однозначно неприйнятними. З першого ж дня, коли виникла військова загроза з боку Росії, я максимально намагаюся підвищити боєздатність української армії та її «чернігівських» частин. Повірте, ця допомога значна як у фінансовому, так і в моральному плані — починаючи від форми для перших чернігівських добровольців, закінчуючи бронежилетами, ліками та амуніцією. Цим потрібно займатися, а не різними списками.

P.S. Перечитайте ще перший абзац цієї замітки. Звичайно, і в області справи є. А щось таки муляє…

Ольга Макуха, "Вісник Ч" від 24липня 2014

Новости по теме Сегодня, 12:15 Украинские военные взяли под контроль Саур-Могилу 25 Июля 2014 15:44 Гребить но звідси! 25 Июля 2014 10:24 В Лисичанске милиционеры пытались оказать сопротивление силам АТО

По материалам http://www.gorod.cn.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий