У Тужарі тужать без автобуса

44


У Тужарі тужать без автобуса Близько тисячі чоловік, що проживають на території Косачівської сільської ради Козелецького району, 7 місяців не мають автобусного сполучення з обласним центром. Чому не ходить автобус та хто в цьому винен — з точки зору всіх зацікавлених сторін.

До складу Косачівської сільської ради Козелецького району входять 5 населених пунктів: села Косачівка, Ло-шакова Гута, Тужар, Сорокошичі та хутір Бір. їхнє пасажирське сполучення з Черніговом здійснювалося автобусним маршрутом «Чернігів — Тужар», протяжність якого складає 102 кілометри, а більша частина проходить автошляхом Чернігів — Десна. Від нього до найближчого села цієї сільради (Ло-шакова Гута) — 12 км, а найдальшого (Сорокошичі) — 34 км.

Перевезення має здійснювати ТОВ «Автоекспрес», яке зареєстровано за тією ж адресою, що й чернігівський автопарк. Проте…

Автобус? Та був колись…

— У 2014 році автобуса не було жодного разу, у грудні 2013 року також, — сказала голова Косачівської сільради Світлана Савенок. — Точної дати припинення автосполучення «Чернігів — Тужар» назвати не можу.

За словами пані голови, на території сільради проживають близько 970 осіб, які залишилися відрізаними від світу. Більшість мешканців — люди похилого віку, для яких похід до автошляху навіть від Лошакової Гути рівнозначний подвигу. Про більш віддалені села нема чого й казати…

— Раніше автобус регулярно ходив шляхом Чернігів — Десна, але останнім часом почав курсувати через Козелець, що дуже незручно для людей, — пояснила пані Савенок. — Ходив лише раз на тиждень, а потім і зовсім перестав.

Світлана Савенок вже в поточному році неодноразово зверталася зі скаргами до автоперевізника і той пообіцяв питання вирішити, зазначивши, що для відновлення курсування маршруту зручною для пасажирів «деснянською» трасою потрібен час.

Папір усе стерпить?

— Жодних звернень від сільської ради до нас не надходило, — сказав представник ТОВ «Автоекспрес», номер телефону якого вказаний на Інтернет-сторінці автопарку. — А останнім часом і не могло надходити, оскільки ще в квітні облдержадміністрація розірвала з нами договір на перевезення через невиконання його умов. До цього ми 10 років їздили маршрутом «Чернігів — Тужар», але наразі він став дуже збитковим — возити по 1 -2 пасажири ми не маємо можливості.

М’яко кажучи, дещо дивними виглядають слова представника перевізника. Невже всього пара пасажирів? Адже в селах — 970 осіб, а автобус ходив раз на тиждень. І, до того ж, він проходив через такі чималі села, як Смолин, Морівськ, Лебедівка тощо — возив багатьох людей неповним маршрутом.

— Ми чули ці розмови про невигідність маршруту. Але пояснюються вони просто: водій не дає пасажирам квитки, — «розкусив» перевізника Петро, мешканець села Лошакова Гута.

"Інформація надійшла" — не минуло й року

Представники облдержадміністрації повідомили, що про ситуацію з автобусом на Тужар знають і найближчим часом вживатимуть відповідних заходів.

— До нас надійшла інформація від обласного підприємства автобусних станцій, що ТОВ «Автоекспрес» не дотримується регулярності перевезень, — сказав головний спеціаліст відділу транспорту ОДА. — Ми порушили це питання перед координаційною радою, на засіданні якої 23 липня договір з перевізником буде розірваний.

Що в підсумку? Представник влади говорить: договір буде розірваний. Перевізник — що вже давно розірваний. А громаді Косачівської сільради від цього не легше: вони вже 7 місяців не бачили автобуса.

Донедавна хоч був районний маршрут «Козелець — Тужар», яким автобус ходив щоп’ятниці та у неділю через тиждень. Наразі й щодо нього перевізник говорить про збитковість та не виконує заплановані розкладом рейси.

— Козелецьке АТП регулярно зриває ці рейси, — повідомила голова сільради. — Автобус може вранці прийти, а ввечері — ні, чи навпаки. Або взагалі не прийти. Люди не знають, коли вони зможуть виїхати, а якщо й виїдуть то чи повернуться?

Питання щодо маршруту «Козелець

— Тужар» належить до компетенції Ко-зелецької РДА. Сільська рада неодноразово зверталася до керівництва району з проханням вирішити ситуацію, але світла фар автобуса в мороку цього «тунелю» поки що не видно.

Мертві душі — живі гроші?

Прокоментували ситуацію і в чернігівській філії Української асоціації перевізників. За їх словами, змова влади з найбільшим перевізником області призводить до того, що останні можуть безкарно не виконувати рейси та ще й отримувати за це грошові дотації від держави. Перевезення здійснюють віртуальні — на папері, а гроші отримують реальні.

Семен Сокира, "Чернігівщина" № 29 (481) від 17 липня 2014

Новости по теме 11 Июля 2014 14:36 «Накрило» з головою 11 Июля 2014 14:32 Cтaxa замінить електроніка 11 Июля 2014 14:29 Міністр «розвів» спортсменів на чималі гроші

По материалам http://www.gorod.cn.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий