У Інтерполі пояснили, чому Каськіва немає у списку розшукуваних осіб

2


У Інтерполі пояснили, чому Каськіва немає у списку розшукуваних осіб

Відсутність прізвища Каськіва, екс-голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, на сайті Інтерполу може означати або відсутність запиту України на сприяння Інтерполу у його розшуку, або небажання країни робити міжнародний розшук публічним. 

Про це йдеться у офіційній відповіді Інтерполу на запит редакції ІНФОРМАТОРа.

“Коли поліція будь-якої країни-члена Інтерполу надсилає у Генеральний Секретаріат у Ліоні інформацію про розслідування чи розшукуваних, ця інформація залишається у власності цієї країни-члена. Тому, Інтерпол не коментує конкретні випадки чи персоналії за винятком особливих обставин та за згоди країни-члена.

Червона картка – це запит на тимчасовий арешт особи, що передує екстрадиції, ініційованій Генеральним Секретаріатом Інтерполу на основі запиту країни-члена на підставі валідного національного ордеру на арешт. Червона картка не є міжнародним ордером на арешт.

Згадані особи (Владислав Каськів та Сергій Курченко, – ред.) розшукуються національними інституціями (у інших випадках – міжнародними кримінальними трибуналами), і роль Інтерполу – допомогти силам національної поліції ідентифікувати місцезнаходження розшукуваних осіб для подальшого арешту та екстрадиції.

Червоні картки випускаються тільки у разі, якщо Національне центральне бюро, що подає запит, забезпечило всю інформацію  на вимогу Генерального Секретаріату.

Генеральний Секретаріат Інтерполу не надсилає офіцерів для арешту осіб, щодо яких видані червоні картки.

Якщо Інтерпол просять видати червону картку у відповідь на ордер про арешт, цю інформацію розішлють усім 190-та країнам-членам.

Окрім того, країни-учасники можуть просити про обмежену версію червоної картки, опублікованої на веб-сайті Інтерполу. Якщо на сайті не опубліковано червоної картки, це або ж через те, що про долучення такої картки для персони не просили, або ж країна-заявник попросила не робити цю інформацію публічною”, – йдеться у повідомленні структури.

У Інтерполі пояснили, чому Каськіва немає у списку розшукуваних осіб

У Інтерполі пояснили, чому Каськіва немає у списку розшукуваних осіб

Як відомо, 18 серпня Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про затримання на території Республіки Панама Каськіва за розкрадання та інші службові злочини. Заступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що Каськів був затриманий в Панамі при спробі в’їхати на територію Коста-Ріки.

Генпрокуратура передала МЗС для направлення до Панами клопотання щодо екстрадиції Каськіва.

25 березня глава МВС Арсен Аваков заявив, що Каськів оголошений в розшук. Також РБК-Україна заявили, що володіють документами, які підтверджують міжнародний розшук Каськіва. Однак, на сайті міжнародної поліції у списку розшукуваних персон український високопосадовець відсутній.

У Інтерполі пояснили, чому Каськіва немає у списку розшукуваних осіб

Нагадаємо, у 2012 році Каськів підписав угоду на 1 млрд доларів з іспанською кампанією Gas Natural щодо інвестицій в LNG-термінал в Україні. Пізніше іспанська сторона заявила, що не знає людину, яка від їхнього імені підписала контракт. З’ясувалося, що цю людину звуть Хорді Сарда Бонвехі і він є лижним інструктором.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий