Цензура в Росії вже починає діставати тих, хто був лояльним до влади

9


Цензура в Росії вже починає діставати тих, хто був лояльним до влади

У Росії цензура, як видається, майже дійшла до радянської межі. Ось уже «Роскомнадзор» (так тепер називається російський цензурний орган) погрожує заблокувати Linkedin, пояснюючи свій намір … захистом інтересів користувачів соцмережі.

Буквально пояснення звучить так: «Ми просто реагуємо на повідомлення у ЗМІ, що мають стосунок до проблем із безпекою персональних даних російських громадян.

Так ось, із 2010 року у мережі Linkedin відбувалися великі скандали, пов’язані з витоком призначених для користувача даних. Тому цього літа ми направили їм у досудовому порядку два листи з проханням надати відомості про виконання ними закону про локалізацію персональних даних на території РФ». І коли задовільних відповідей не було, за запитом «Роскомнадзора» Таганський суд вніс Linkedin до реєстру порушників прав суб’єктів персональних даних.

Суто турбота про права користувачів. Ніякої політики! Тільки не треба забувати, в якому світі ми живемо. У всіх соціальних мережах періодично трапляються хакерські атаки, і внаслідок цього відбуваються масштабні витоки персональних даних користувачів.

Природно, користувачам це не подобається. Настільки ж природно, що соцмережі, які зазнали хакерських атак, обіцяють, що вдадуться до певних заходів для того, щоб не допустити витоку персональних даних надалі. Тільки всі чудово розуміють, що ці обіцянки в принципі не здійсненні.

Боротьба хакерів із захистом від хакерських атак — це вічна боротьба меча й щита. Постійно вдосконалюються засоби нападу й засоби захисту, що протистоять їм. Рано чи пізно система захисту дасть збій, і здійсниться новий витік персональних даних. І «Роскомнадзору» не важко буде знайти групу користувачів даної соцмережею і від їхнього імені або просто під приводом захисту їхніх інтересів подати позов до суду й заблокувати ту чи іншу соціальну мережу на території Росії на свій розсуд. До речі, для цього нескладно буде самим організувати хакерську атаку за допомогою підконтрольних ФСБ хакерів.

Зауважу, що під блокуванням «Роскомнадзора» давно вже перебувають «Грани.ру», «Каспаров.ру» та інші опозиційні до влади інтернет-ресурси. Але їх охоплення навіть і до блокування не можна порівняти з охопленням користувачів великих соцмереж. Зрозуміло, існують різні способи обходу блокування, якими користувачі опозиційних інтернет-сайтів успішно користуються.

Очевидно, якщо справа дійде до реальної блокування Linkedin (а потім, дивись, і Facebook, ВКонтакте, Twitter тощо), то користувачі будуть шукати і знаходити способи обходу блокувань.

Надійно заблокувати інтернет можна лише за іранським та китайським зразком, спорудивши своєрідну «інтеренет-стіну» між країною і рештою світу. Не виключено, що в Росії розглядають і такий варіант. Як відомо, 1 вересня набули чинності поправки до закону «Про персональні дані», які вимагають локалізації персональних даних користувачів на території Росії.

Будь-яка російська або закордонна компанія, орієнтована на роботу з російськими користувачами, повинна забезпечувати запис, систематизацію, накопичення, зберігання, уточнення персональних даних росіян з використанням баз даних, що перебувають на російській території. Низка компаній в принципі не може виконати ці вимоги, і в «Роскомнадзора» на разі немає засобів контролю за виконанням цього закону, який отримав назву «закону Ярової», так само як і немає технічних засобів зберігання й роботи з таким масивом даних. Але фахівці із ФСБ зараз посилено працюють над вирішенням відповідних технічних проблем.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий