Чернігівська область має високий рівень заборгованості (відео)

83


В облдержадміністрації проходило засідання тимчасової комісії з питань заборгованості із заробітної плати. На жаль, Чернігівська область має високий рівень заборгованості, але в порівнянні з іншими регіонами України ситуація не така складна.  Як покращити наявний стан справ — обговорювали на засіданні.

Проблема заборгованості по виплаті заробітної платні працівникам підприємств та установ актуальна завжди. Останнім часом у зв’язку зі складною політичною ситуацією в країні, вона погіршилась – борг виріс більш ніж на 13%. Особливо страждають від несвоєчасної виплати заробленого працівники закладів освіти, охорони здоров’я та будівельної промисловості. Наприклад заборгованість перед будівельниками становить 35 з половиною відсотка від усієї суми по області. Натомість працівники сільськогосподарської з цією проблемою не знайомі взагалі.

За інформацією

Директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олега Русіна

, в цілому найбільші борги зосереджені в містах Чернігові (11 млн грн.), Ніжині (5,7 млн грн.), Прилуках (3,8 млн грн.). Багатотисячні суми заборгованості із заробітної плати мають Чернігівський, Ніжинський та Коропський райони.

В області налічується 59 підприємств-боржників. Протягом півроку одна частина з них зменшила суми заборгованості, друга – навпаки наростила, а на інших — суттєвих змін не відбулося. Неприйнятним є те, що відбувається збільшення суми боргу із виплати заробітної плати на 45-ти економічно активних підприємствах області. Так, у червні її розмір збільшився на 1,7 мільйонів гривень. Найбільшими боржниками серед цих підприємств залишаються НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», ПАТ «Чернігівбуд». ПАТ «Ніжинський механічних завод», комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» міста Ніжин.

Великі складнощі і з погашенням заборгованості по виплаті зарплатні на підприємствах та громадських організацій інвалідів області, які отримали дозвіл на пільгове оподаткування. Станом на поточний рік загальна сума боргу УТОГу і УТОСу –  становить 179 тисяч гривень, і прогнози невтішні.

Заборгованість по виплаті заробітної плати — основна причина конфліктів у трудових колективах. Обласне відділення служби посередництва і примирення підтверджує: ситуація невтішна.

Загалом, становище хоч і не кризове, але складне. Влада області робить усе можливе задля його стабілізації та покращення.

Підготував Сергій Корж за матеріалами «Сівер-центр»

Новости по теме 19 Мая 2014 17:33 Після початку кримінального провадження почалось погашення заборгованості перед працівниками «Сіверянки» 25 Апреля 2014 17:57 20 мільйонів гривень заробітних плат не виплатила Чернігівщина з початку року 9 Апреля 2014 13:02 Заборгованість по заробітним платам мешканцям Чернігівщини перевалила за дев’ятнадцять мільйонів

По материалам http://www.gorod.cn.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий