Якщо прямо не заборонено, то дозволено?

33














Якщо прямо не заборонено, то дозволено?

Ніжинська центральна міська лікарня ім.. Миколи Галицького 21 липня прийняте рішення про відміну тендеру для закупівлі двох легкових автомобілів для медичної допомоги населенню міста.

Про це повідомляє «Вісник державних закупівель».

Повідомляє Чернігівська обласна ГО ЦПСА.

 На участь у відкритих торгах було подано менше двох конкурсних пропозицій. Відповідно ж до законодавства тендер вважається проведений, якщо на участь надійшло дві і більше пропозиції.

 «Документація конкурсних торгів» на придбання автомобілів спеціального призначення, зокрема додаток 2 з кваліфікаційними вимогами до юридичної особи-учасника торгів, містить такий кваліфікаційний критерій, як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів. Законом це дозволено, але замовник визначає також і кількість цих договорів – не менше двох. І це законом не те, щоб не дозволено, але й не заборонено. В результаті зазначення подібних вимог зменшується коло потенційних учасників торгів. Для фізичних же осіб-підприємців обмеження по кількості наявних аналогічних договорів в додатку 3 даної документації конкурсних торгів немає. Але ж одним з принципів здійснення закупівель є недискримінація учасників.

І такі вимоги в документації конкурсних торгів до учасників зустрічаються не так уже й рідко та можуть бути більш жорсткими, ніж у наведеному прикладі. Так крім кількості укладених договорів визначаються і роки або період їх укладання (наприклад, два договори, укладені протягом трьох останніх років, або договори за 2013 рік).

Під час громадського моніторингу держзакупівель в ДКТ одного з замовників була виявлена вимога наявності досвіду укладання аналогічних договорів з установами саме державної форми власності. І це після того, як ще на початку року органам державної влади та місцевого самоврядування було адресовано «Інформативний лист щодо видів порушень при проведенні процедур закупівель» Міністерства економічного розвитку і торгівлі (me.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=226957).

Даний документ містить вказівку на те, що подібна вимога є порушенням ст.22 Закону України «Про здійснення державних закупівель» («Документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників»).

Отже, якщо прямо не заборонено, то дозволено? З проханням надати правову оцінку подібним фактам Чернігівська обласна ГО «Центр політичних студій та аналітики» звернулася до прокуратури.

Матеріал підготовлений у рамках проекту "Об’єднуємося заради реформ (UNITER)", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

По материалам http://svoboda.fm/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий