ЄС вимагає звільнити заступника голови Меджлісу Умерова

3


ЄС вимагає звільнити заступника голови Меджлісу Умерова

В ЄС також закликають забезпечити йому невідкладну медичну допомогу.

Примусовий психіатричний висновок й експертиза заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого у Криму звинувачують у сепаратизмі, являє собою порушення міжнародних стандартів у галузі прав людини, заявив офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби (ЄВС).

«Ми закликаємо до його негайного звільнення і, з урахуванням серйозних побоювань з приводу його здоров’я, повинна бути забезпечена невідкладна і відповідна медична допомога», — йдеться в комюніке.
 
В ЄС вважають, що права кримських татар були серйозно обмежені шляхом заборони діяльності органу самоврядування кримських татар — Меджлісу, оголошеного в РФ екстремістською організацією.
 
«Ми знову закликаємо до того, щоб усім громадянам України, незаконно затриманим Росією, в тому числі Олегу Сенцову й Олександру Кольченку, які були засуджені рік тому на порушення міжнародного права й елементарних норм справедливості, було гарантовано безпечне повернення в Україну», — заявив представник ЄВС.
 
Нагадаємо, заступника голови Меджлісу затримали в травні в Криму і направили на допит.
 
Прокурор Криму Наталія Поклонська розповіла, що слідчі УФСБ у Криму порушили стосовно Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм.
 
18 серпня співробітники ФСБ примусово доставили Умерова в клінічну психіатричну лікарню №1 в Сімферополі для проходження експертизи.
 
korrespondent.net

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий