Ічнянські підприємці об’єднуються. Здається, місцевій владі це не до вподоби

215


Принаймні, такого висновку дійшли представники бізнесових кіл, коли вдруге за останні кілька тижнів зібралися, аби обговорити перші кроки та напрацювання новоствореної районної громадської організації «Підприємець Ічнянщини».

Здивувало ічнянських бізнесменів зокрема те, що як тільки вони оголосили про своє об’єднання, одразу ж у найактивніших членів їхньої спілки – Віктора Гордійка та Станіслава Залізного – почалися проблеми з фіскальними органами. До підприємців на зустріч, що відбулася минулої п’ятниці, 25 липня (нагадаємо, вперше вони збиралися 10 числа цього місяця), прийшов завідувач сектора оподаткування та контролю об’єктів і операцій Ічнянського відділення Прилуцької ОДПІ Руслан Христюк і по кожному окремому випадку дав ґрунтовні відповіді та чіткі роз’яснення щодо дій податкової.

Ічнянські підприємці об’єднуються. Здається, місцевій владі це не до вподоби

З точки зору законності, як то кажуть, придратися було ні до чого. Однак у такий фатальний збіг обставин співзасновники громадської організації «Підприємець Ічнянщини», які майже в один момент відчули до власних персон та свого бізнесу надто прискіпливу увагу податківців, м’яко кажучи, не вірять. Ще й Олена Бутурлим, секретар підприємницької організації, розказала, що чомусь з усієї вулиці тільки до неї додому прийшли з Чернігівобленерго перевіряти лічильник та квитанції про сплату за спожиту електроенергію…

До речі, на своє зібрання підприємці запрошували і представників райдержадміністрації. Але ніхто не з’явився. Тому ічнянська ділова спільнота й вирішила: місцева влада їх відверто ігнорує.

Натомість поспілкуватися з активістами погодився районний військовий комісар Ігор Овчаренко, тож обговорювали майже одну тему: мова йшла про події на буремному Сході, нову хвилю мобілізації тощо.

– Сьогодні склалася саме та ситуація, коли треба всім зібратися, забути чвари і думати, як рятувати країну, як допомогти армії, – зазначив Микола Череп, власник «Соколиного хутора». – Нам вдалося буквально за кілька днів зібрати для наших земляків, котрі несуть службу в зоні АТО, допомоги на чималу суму і навіть передати все це бійцям. Отже, ічнянські підприємці довели, що вони можуть згуртуватися й за короткий час реалізувати будь-яку програму. І нам не треба було на це дозволу влади. Але в багатьох інших питаннях її підтримка бізнесу потрібна. У нас здорових ініціатив вдосталь, не вистачає лише сприяння зверху.

Ічнянські підприємці об’єднуються. Здається, місцевій владі це не до вподоби

Микола Череп поставив багато запитань військовому комісару. Наприклад, де отримати відомості про точне місцеперебування ічнянців, які воюють на Сході, чи є чіткий план дій на той випадок, якщо війська агресора перетнуть кордон у нашій області, хто координуватиме загони територіальної оборони, де зберігається зброя тощо?

На більшість цих питань Ігор Овчаренко дати відповіді не зміг, мовляв, закрита інформація. Натомість розказав про деякі особливості третьої хвилі мобілізації.

– На сьогодні планових завдань у цьому напрямку немає, тільки часткові, – повідомив військовий комісар. – Спочатку ми призвемо всіх придатних до військової служби чоловіків віком від 18 до 60 років. Вони пройдуть медкомісію, а вже тоді буде видно: кого в Національну гвардію чи Збройні сили, а кого в батальйони територіальної оборони. Усіх забезпечимо потрібними елементами захисту, – наголосив Ігор Овчаренко.

Ічнянські підприємці об’єднуються. Здається, місцевій владі це не до вподоби

Після жвавих дискусій з приводу того, кого насамперед мають призвати до лав української армії, слово взяв Валентин Запорощук, депутат обласної ради, віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців, президент ГК «Правіо». Він активно підтримує районну громадську організацію «Підприємець Ічнянщини» і, звичайно, посильно допомагає військовим.

– Підприємців гріх дорікати за бездіяльність, – зазначив Валентин Запорощук. – Погодьтеся, вести справи за таких непростих обставин в Україні, наповнювати місцеві бюджети, створювати робочі місця – це теж свого роду героїзм. Маємо також багато прикладів, як представники бізнес-еліти самовіддано воюють на сході країни, захищаючи її суверенітет. І на фронт, зауважте, вони пішли добровольцями. Військовим теж найбільше допомагають саме бізнесмени. Для того, щоб купити ті ж бронежилети, прилади нічного бачення тощо, потрібні великі кошти. Їх може дати тільки бізнес.

Ічнянські підприємці об’єднуються. Здається, місцевій владі це не до вподоби

Валентин Запорощук знову виділив 50 тисяч гривень на придбання оснащення, яке вкрай потрібне нашим бійцям на Сході. Підтримуючи його ініціативу, ічнянські підприємці заявили, що продовжать справу, яку розпочали кілька тижнів тому, – і далі разом із громадою збиратимуть допомогу для своїх земляків, котрі служать у зоні АТО.

Олександра БІЛИЧ

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий