І знову про комунальні проблеми

42


У Прилуках планують реформувати сферу житлово-комунального господарства. Про це йшлося на черговому народному вічі у неділю 29 червня.

– Модель функціонування підприємства «Прилукижитлобуд» – неефективна, – такими словами розпочав свою промову міський голова Дмитро Барнаш. – У Прилуках 281 багатоквартирний житловий будинок, з них майже 20% – в аварійному стані. А будинки, термін експлуатації яких перевищує 40 років, потребують повної заміни мереж тепловодопостачання та водовідведення. Ситуація з дахами теж критична. А коштів на ремонт ЖРЕДи не мають. До загальної картини додамо борги населення підприємству – 928 тисяч гривень. Далі так тривати не може.

На вічі було запропоновано нову модель взаємовідносин ЖРЕДів і будинків. Згідно з нею гроші, які сплачуватимуть мешканці будинку за послуги ЖРЕДу, накопичуватимуться на особовому рахунку висотки. На заробітну плату працівникам ЖРЕДів їх не використовуватимуть.

– У середньому за рік прилуцька п’ятиповерхівка «заробляє» близько 13 тисяч гривень, дев’ятиповерхівка – близько 27-ми. За ці гроші, наприклад, можна капітально відремонтувати один під’їзд або майже половину каналізаційної мережі, чи 15–20% покрівлі, – переконаний міський голова.

Розпорядниками цих коштів будуть будинкові голови, яких обиратимуть мешканці.

– Ці люди замовлятимуть послуги ЖРЕДу на виконання конкретних робіт, перевірятимуть якість виконання замовлення і розраховуватимуться за них, – підсумував Дмитро Барнаш.

Олена МАСЛОВА

По материалам http://sivertime.com.ua/

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий