Ассанж має намір судитися зі Швецією

0


Ассанж налаштований непримиренно по відношенню до Швеції і має намір подати на неї в суд. За словами його адвоката, мова йде не про гроші, а про сатисфакції.Засновник сайту Wikileaks Джуліан Ассанж збирається подати в суд проти Швеції. Про це в п’ятницю, 19 травня, після повідомлення про те, що прокуратура в Стокгольмі анулювала ордер на його арешт, шведському агентству TT заявив адвокат Ассанжа Пер Самуельсон, зазначивши, що мова йде не про гроші, а про сатисфакції.

Сам Ассанж займає непримиренну позицію. «Я був позбавлений волі без пред’явлення звинувачень протягом семи років, поки мої діти росли, а моє ім’я паплюжили. Я не пробачу і не забуду», — написав у своєму мікроблозі Twitter.

Виступаючи пізніше в той же день з балкона еквадорського посольства в Лондоні, в якому він перебуває з 2012 року, Ассанж висловив надію на діалог з британською стороною з приводу своєї подальшої долі. Він зазначив, що його юристи вже зв’язалися з цього питання з владою Великобританії.

Еквадор сподівається, що Великобританія надасть йому можливість безперешкодно покинути країну. Про це написав у Twitter еквадорський міністр закордонних справ Гійом Лонг, вказавши, що європейський ордер на арешт Ассанжа більш недійсний. У лондонській поліції раніше заявили, що мають намір затримати Ассанжа відразу після виходу за межі посольства, оскільки британський ордер на його арешт був виписаний після того, як той не з’явився в суд, тим самим порушивши закон.

Інший адвокат засновника викривального сайту Wikileaks, Хуан Бранко, повідомив французької телерадіокомпанії France Info, що, побоюючись екстрадиції в США, Ассанж планує просити політичного притулку, зокрема у Франції.

Ця новина також на сайті Deutsche Welle.

Facenews

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий