Бессарабская карта в сепаратистских играх Москвы

0


Предлагаем  вашему вниманию статью издания «Глобал Аналитик» о том, как пророссийские силы раскачивают ситуацию на юге Одесской области . Текст приводится на языке оригинала.

У ході неоголошеної війни, яку Росія веде проти України, російські спецслужби постійно намагаються дестабілізувати ситуацію в регіонах та на окремо взятих територіях, які, на їхню думку, мають сепаратистський потенціал. Такі висновки вони роблять передусім через багатонаціональний склад населення зазначених територій. Протягом останніх років ми регулярно можемо спостерігати як зовнішні сили ініціюють проведення акцій та пропагандистських кампаній, які мають на меті порушення територіальної цілісності України. Крім усім відомих подій у Криму та на Донбасі, спроб розхитати ситуацію на Північній Буковині та Закарпатті, окремої уваги заслуговує Південна Бессарабія.

В історичному контексті Південна Бессарабія — Ізмаїльський і Аккерманський повіти Бессарабської губернії, нині це дев’ять південно-західних районів Одеської області. Це найбільш строкатий мікрорегіон Одещини, де, окрім українців, мешкають болгари, молдовани, румуни, гагаузи, росіяни та представники інших національностей.

Влітку 2015 року була спроба створення через бутафорну «народну раду Бессарабії» так званої «Бессарабської народної республіки», після проголошення якої на територію південно-західних районів Одеської області мали зайти російські диверсанти з Придністров’я, яке контролюється Москвою. Тоді завдяки вдалим і своєчасним діям українських спецслужб цей сценарій не був реалізований.

Можна впевнено констатувати, що нині проросійська агентура так само не полишає спроб дестабілізації Південної Бессарабії. Яскравим підтвердженням того є останні події, приводом до яких стало засідання виконкому Білгород-Дністровської міської ради 18 травня 2017 року, де трапився конфлікт між громадськістю та депутатом Василем Кащі, який голосував проти розробки детального плану земельної ділянки для побудови храму УПЦ Київського патріархату, яка має бути побудована в місті. Саме цей інцидент зовнішні сили вирішили використати для чергової інформаційної кампанії, метою якої є нагнітання істерики навколо цієї ситуації та підігрівання сепаратистських настроїв.

Вже 30 травня (нібито як реакція на події 18 травня) у Білгород-Дністровському відбувся проплачений мітинг під болгарськими прапорами за повної відсутності української національної символіки. Крім болгар, на акції була присутня велика група гагаузів з села Дмитрівка Болградського району, що свідчить про повну відсутність якоїсь ідейної складової та абсолютну маргінальність цього заходу, адже болгари та гагаузи Бессарабії — це абсолютно різні та самодостатні етнічні спільноти. І гагаузи під прапорами Болгарії на теренах Бессарабії сприймаються не інакше як нонсенс. Більшість виступів були досить млявими, їх можна охарактеризувати як «за все хороше і проти усього поганого». Однак варто звернути увагу на заклик одного з виступаючих — створювати якусь місцеву «самооборону». Очевидно, що метою даного мітингу було кинути в маси та максимально розкрутити саме це гасло. У той же самий час постає логічне запитання: «Хто той ляльковод, який стоїть за лаштунками цих подій?»

Дмитро Барвіненко

Більшість ЗМІ та громадськості у своїх публічних висловлюваннях пов’язували проведення цієї акції передусім з народним депутатом Антоном Кіссе. В принципі є очевидним, чому звинувачення були спрямовані в першу чергу проти Кіссе, адже він є найбільш відомою особистістю серед українських болгар і очолює Асоціацію болгар України.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий