Білоруські правозахисники попереджають про небезпеку подорожей в Білорусь

1


Російський адвокат Марк Фейгін не виключає того, що 19-річний громадян України Павло Гриб опиниться в Краснодарі.

Білорусь вже не раз видавала громадян третіх країн в РФ: азербайджанського блогера Лапшина, чеченського бійця Амриева.

Лукашенко веде себе не по-добросусідськи: видає українських патріотів владі РФ, на території нашої країни проходять російсько-білоруські військові навчання «Захід-2017». Може, Україні варто переглянути свої відносини з Білоруссю?

Які «сюрпризи» можуть нести поїздки в Білорусь громадянам третіх країн, чому ФСБ в Білорусі відчуває себе як вдома, як подібні інциденти позначаються на білорусько-українських відносинах – сайт Сharter97.org запитав у активіста профспілки РЕП Андрія Стрижака:

— На даному етапі невідомо, як глибоко Білорусь прийняла участь у цьому инцинденте. Про це ми можемо судити лише за тими відомостями, які з’явилися у відкритому доступі. Білоруська сторона поки що не спростував, але і не підтвердила своєї участі в даній справі. Якщо Павло Грибдійсно перебуває на території Російської Федерації і в’їжджав через Білорусь – дуже складно буде спростовувати участь білоруської сторони в цьому скандалі. Одне можна сказати з упевненістю: наша країна знову опинилася на перших сторінках сусідніх ЗМІ, c інформацією, що громадянам третіх країн небезпечно перебувати в Білорусі.

— Президент України розглядає Лукашенка як партнера, але ми бачимо плоди цього «партнерства». Білорусь видає українських патріотів Кремлю, на території країни проходять білорусько-російські навчання «Захід-2017». Якось не по-добросусідськи виходить…

— Не можу говорити за Порошенка. Але навчання «Захід-2017» змушують дивитися на нас з острахом. З одного боку – в Мінську проходять зустрічі «Нормандського формату», а з іншого – Білорусь полягає в військовому союзі з Росією, яка є активним учасником українських подій.

Навчання «Захід-2017» змушують наших західних сусідів і Україну косо дивитися на Білорусь. Сам сценарій навчань не спрямований проти Києва, але присутність российскх військ змушує українців нервувати. Це все завдає певний відбиток на відносини з Києвом.

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий