Чернігівське узороччя – краса, що зникає

0


Віктор Величко, мистецтвознавець: «По-перше, це об’єкти, пов’язані з діяльністю видатних діячів історії та культури, це пам’ятки архітектури, зодчества, доби модерну кінця 19-початку 20 ст. По-друге, це пам’ятки, які фактично знайомлять нас з укладом, інтер’єром старосвітського Чернігова».

Зібрати їх всіх в один альбом-каталог вирішили викладачі Чернігівського національного технологічного університету. Команда авторів фотографувала, спілкувалася з мешканцями  будинків, збирала історії  їх життя.

Наталія Алєшугіна, доцент кафедри туризму ЧНТУ: «Якщо ми втратимо цю історичну забудов, то втратимо цілий пласт народної культури. Втратимо шарм нашого міста. Адже він є. Походіть вулицями і обов’язково його побачите».

Наталія порівнює дерев’яні чернігівські будиночки з перлинами в мушлі, непоміченими, але від того не менш коштовними. Півтора століття тому вони зводилися з такими самими надіями і сподіваннями, як і зараз. Своєрідне коріння для цілих родин.

Ольга Мельник, проректор ЧНТУ: «Ти вкладаєш в будинок і якісь свої мрії, сподівання на те, що дійсно в цьому будинку будуть жити не тільки твої діти, а й можливо і онуки. І радіти від того, що вони проживають саме в Чернігові, в Україні».

Зберегти ауру Чернігова закликають патріоти міста.

Віктор Величко, мистецтвознавець: «Дерев’яні будиночки гинуть, вони  можуть залишитися сам на сам з безжальним часом і власниками, яких не турбує і які на свій власний розсуд ремонтують і таке інше».

Хоча частина власників робить фаховий ремонт, подекуди навіть реставрує своє житло. З подякою за їх намагання зберегти дух Чернігова і для популяризації пам’яток цивільної культури видано альбом-каталог «Чернігівське узороччя – краса, що зникає» за підтримки Британської ради. Презентована книга має невеликий наклад, всього лише 15 екземплярів, і знайти її можна буде лише в бібліотеках міста.

Відео Сівер-центр

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий