Чи закриють в Україні інтернати?

0


 
Громадські організації Чернігівщини виступили на підтримку реформування системи захисту дітей, яка має назву деінституціалізація. Нагадаємо, 9 серпня Кабмін підтримав Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки. Реформа, кажуть представники громадськості, — це не просто закриття інтернатів. Це процес заміни системи інтернатного догляду та виховання дітей на систему, яка забезпечить виховання дітей в умовах, максимально наближених до сімейних.
 
На Чернігівщіні 2189 дітей зростають в інтернатних закладах. Лише 255 з них – це діти-сироти або ж позбавлені батьківського піклування. Всі інші мають принаймні одного з батьків. Дослідження соціальних працівників показують, що лише 10 відсотків випускників інтернатів потім соціалізуються у житті. Саме тому, кажуть представники общественных організацій, дуже важливо розпочати скоріше впровадження реформи, аби діти мали можливість виростати в безпечному сімейному оточенні.
 
В області дітей з особливими потребами 4111. Альо це тільки за офіційними даними, адже не всі оформлюють на дитину статус. Їм потрібна особлива увага.
 
Наразі розвиток реформи у стані прийняття пропозицій. Також планується створити робочу групу щодо напрацювання стратегії реформування інтернатних закладів.

Відео Сівер-центр

Натисніть на стрілку що б перейти до наступної сторінки

Оставить комментарий